Стратегія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Страте́гія (дав.-гр. στρατηγία, страта тегів — ранг вищого керівника військовими підрозділами які мають марку, тег, прапор, знак та пов'язується з талантом управління стратега,- полководця вищої страти) — мистецтво керівництва суспільною боротьбою, загальний для очільника і деталізований в процесі управління план певної діяльності з ведення цієї боротьби, який є незмінним в своїй основі охоплює тривалий період, та направлений на досягнення головної, складної цілі.

Стратегія перемоги закріплялась домінування тега, марки, прапора, тамги над містами та територіями. Найбільш відомі масштабні застосування знамен, марки, тега у війську Римської імперії та тамги чингізідів.

Стратегію можна розглядати як довгостроковий, послідовний, конструктивний, раціональний, підкріплений ідеологією, стійкий до невизначеності умов середовища план, який супроводжується постійним аналізом та моніторингом в процесі його реалізації та спрямований з певною метою на досягнення успіху в кінцевому результаті. Стратегія реалізується через //здатність переходити від абстракції до конкретики у вигляді конкретизованих планів для функціональних підрозділів. Основи системологіі дають алгоритм системогенезу, складовою і головною частиною котрого є страстегія і складає послідовність: >Проблема>Задача>Модель>Забезпечення>.

Алгоритм системно-організаційною діяльності завершується тактикою:

>Управління>Виконання>Споживання>.

Послідовність алгоритму системогенезу є цілісний і неперервний процес і може бути циклічний чи відтворений з потенціальними змінами в кожному етапі. Більш детально дивитися системологія та системогенез.

Стратегія та політика[ред. | ред. код]

Військовий теоретик Хельмут Карл Бернхард фон Мольтке розглядав військову стратегію як «практичне застосування засобів, переданих в розпорядження полководця для досягнення поставленої мети», визначаючи, таким чином, стратегію як складову політики, досягнення військової мети — як складову в досягненні мети політичної та підпорядкування військових політикам.

Стратегія походить від військового управління, а політика походить від громадського управління, тому вони доповнюють одна одну, але не підміняють одна одну.

В традиціі підміна поняття керування стратегією та політикою стали захисним заходом шпигунства та виділення в суспільстві чи групі, що більшовики застосували у війську штатними політруками та особістами.

Політикою керівники прикривають зловживання, бо як керівники повинні відповідати за кримінальним кодексом, а як політики, можуть своі діі пояснювати мотивуючи політичною доцільністю. Тож треба розрізняти політику та політиканство, як порушення, зловживання чи імітація.

Стратегія в громадянскій діяльності[ред. | ред. код]

Алгоритм системно-організаційноі діяльності включає стратегію і тактику, а тому має застосування в різних видах діяльності, як методологія подвійного призначення.

  • Стратегія — головна складова алгоритму системогенезу. Складова основ системіології.
  • Тактика — виконавча частина управління. За основами системології і алгоритмом системогенезу, чи системно-організаційної діяльності, має детерміністський характер.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]