Бандрівський Карло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бандрівський Карло
Народився1855
Помер29 жовтня 1931(1931-10-29)
ПохованняЯнівський цвинтар
Країна Австро-Угорщина
 ЗУНР
Місце проживанняЛьвів
Діяльністьправник
Alma materЛНУ ім. І. Франка
Науковий ступіньдоктор юридичних наук[d]
Знання мовукраїнська, латина, німецька і польська
ДітиБандрівська Одарка Карлівна

Д-р[1] Бандрівський Карло (також Карл, англ. Karlo Bandrivs'kyj) 1855 — 29 жовтня 1931 — український галицький правник, громадський діяч. Радник у Львові.[1] Товариш Івана Франка та опікун його родини. Швагер Соломії, зять о. Амвросія Крушельницьких (чоловік сестри Соломії Осипи)[2].

Біографія

[ред. | ред. код]

Навчався в нормальній Головній міській школі отців василіян у Дрогобичі (з німецькою мовою викладання)[3]. Товаришував з Іваном Франком під час їхнього навчання у школі та гімназії в Дрогобичі і Львівському університеті.

Завдяки його допомозі Соломія Крушельницька стала власницею триповерхової кам'яниці по вулиці Крашевського, 23 (тепер Соломії Крушельницької), збудованої 1867 року за проектом місцевого архітектора Якуба Кроха. Був адміністратором будинку до 1931 р.

Призначений рішенням суду як давній колега родинним опікуном Франка та його дружини і дітей.[1] Як радник Бандрівський звернувся з проханням до Правління Гуманітарного товариства «Українська самаритянська поміч», яке опікувалося пораненими й хворими Українськими Січовими Стрільцями, прийняти хворого д-ра Франка до Стрілецького притулку на лікування.[1] Після смерті Івана Франка розпоряджався реалізацією заповіту Каменяра. Разом з Ольгою Роздольською купував труну для Івана Франка.[4] 1917 року, виконуючи останню волю письменника, передав його архів і бібліотеку до Наукового товариства ім. Т. Шевченка.

Донька — Одарка, українська камерна співачка (сопрано), піаністка, педагог; фундатор Музею Соломії Крушельницької у Львові.

Син — Володимир, відповідальний за контакти з офіційними колами Німеччини організуваного Президентом ЗУНР Петрушевичем «Політичного Центру Західної України».

Похований на 15 полі Янівського цвинтаря у Львові.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г З ОСТАННІХ РОКІВ ЖИТТЯ ІВАНА ФРАНКА. Архів оригіналу за 22 червня 2015. Процитовано 22 червня 2015.
  2. Причинки до біографії Соломії Крушельницької-Річчіоні (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 28 листопада 2019. Процитовано 28 листопада 2019.
  3. Цілком невідоме…. lib.if.ua. Архів оригіналу за 23 грудня 2015. Процитовано 3 квітня 2021.
  4. Франковими місцями Львова. Архів оригіналу за 22 червня 2015. Процитовано 22 червня 2015.

Посилання

[ред. | ред. код]