Безпілотний надводний апарат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
USV американських ВМС
Автономний безпілотний корабель-космопорт, що використовується компанією SpaceX, квітень 2016

Безпілотний надводний апарат (англ. Unmanned Surface Vessel, (USV)) — апарат, що здатен рухатися поверхнею води без наявності екіпажу на борту. В англомовній термінології існують також альтернативні поняття (англ. Autonomous Surface Crafts (ASCs)), (англ. Autonomous Surface Vehicles (Vessels) (ASV)) та ін.

Прикладом USV є плавуча в океані платформа «Автономний безпілотний космопорт», що використовується компанією SpaceX для посадки першого ступеню ракет сімейства Falcon.

У військовій сфері USV здатні виконувати різні функції, основними з яких є протичовнова війна, протимінна боротьба, патрулювання і захист акваторій[1].

Радіокерована модель човна Ніколи Тесла,1898 рік (US patent 613,809).

Історія[ред. | ред. код]

У 1898 р. Нікола Тесла розробив і продемонстрував перше в історії мініатюрне радіокероване судно, хоча перші заявки на патенти на аналогічні рішення були подані винахідниками Великої Британії ще в 1897 р.[2]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Слюсар В. И. Электроника в борьбе с терроризмом: защита гаваней. Часть 1. // Электроника: наука, технология, бизнес. — 2009. — № 5. — C. 68 — 73.
  2. Копієвська, В.С. (25 квітня 2013 р.). Історія USV у дзеркалі патентних досліджень.. Тези доповідей на Всеармійській науково-практичній конференції “Актуальні проблеми захисту прав інтелектуальної власності у ЗС України”. – Київ: ЦНДІ ОВТ ЗСУ.