Немає перевірених версій цієї сторінки; ймовірно, її ще не перевіряли на відповідність правилам проекту.
Ця стаття потребує істотної переробки. Можливо, її необхідно доповнити, переписати або вікіфікувати. Пояснення причин та обговорення — на сторінці Вікіпедія: Статті, що необхідно поліпшити.
Тому, хто додав шаблон: зважте на те, щоб повідомити основних авторів статті про необхідність поліпшення, додавши до їхньої сторінки обговорення такий текст: {{subst:поліпшити автору|Битва при Хірі|14 вересня 2023}} ~~~~, а також не забудьте описати причину номінації на підсторінці Вікіпедія:Статті, що необхідно поліпшити за відповідний день.(14 вересня 2023)
Перекладач повинен розуміти, що відповідальність за кінцевий вміст статті у Вікіпедії несе саме автор редагувань. Онлайн-переклад надається лише як корисний інструмент перегляду вмісту зрозумілою мовою. Не використовуйте невичитаний і невідкоригований машинний переклад у статтях української Вікіпедії!
Машинний переклад Google є корисною відправною точкою для перекладу, але перекладачам необхідно виправляти помилки та підтверджувати точність перекладу, а не просто скопіювати машинний переклад до української Вікіпедії.
Не перекладайте текст, який видається недостовірним або неякісним. Якщо можливо, перевірте текст за посиланнями, поданими в іншомовній статті.
Місто Аль-Хіра, широко відомий своїми розмірами і багатствами, було столицею Сасанідського Іраку. Відповідно його жителі патрулювали пустелю від імені держави Сасанідів. Згідно візантійському історику Прокопію Кесарийскому, халіф Абу Бакр послав Халід ібн аль-Валіду лист, в якому говорив, що «завоювання Хіри та Куфи доручаю Вам».
У травні 633 араби під проводом Халіда ібн аль-Валіда напали на оборонні укріплення міста. Захисники Хіри використовували проти мусульман вогняні снаряди. Битва була короткою та незабаром громадяни міста були переможені та принесли подарунки Халіду ібн аль-Валіду в знак покори. Згодом 5 замків в місті, які були гарно прикрашені, потрапили в руки мусульман, і жителі міста погодилися здатися і платити данину. Населення міста також погодилося діяти як шпигуни проти Сасанідів, так само, як і жителі раніше захопленої Уллаїси.