Блакитний карбункул

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Блакитний карбункул»
«The Adventure of the Blue Carbuncle»
The Adventure of the Blue Carbuncle 07.jpg
Жанр детектив і кримінальний жанрd
Автор Артур Конан Дойл
Мова англійська
Опубліковано 1892р.
Ілюстратор Сідні Педжет
Цикл Пригоди Шерлока Холмса і Бібліографія Шерлока Холмса
Попередній твір Людина з розсіченою губою
Наступний твір Пістрява стрічка

CMNS: Цей твір у Вікісховищі
S:  Цей твір у  Вікіджерелах

«Блаки́тний карбу́нкул» — твір із серії «Пригоди Шерлока Холмса» шотландського письменника Артура Конана Дойля. Вперше опубліковано Strand Magazine в січні 1892 року. Екранізовался двічі: у 1923-му і 1979-му роках.

Сюжет[ред. | ред. код]

Це історія відбувається майже повністю на 27 грудня. Вотсон відвідує свого друга Холмса на Різдво, який розглядає старий капелюх, який приніс йому комісар Петерсон, і різдвяного гусака, які були випущеними людиною в бійці з деякими вуличними головорізами. Петерсон забирає гусака додому, щоб з'їсти його, але повертається пізніше з карбункулом. Його дружина знайшла його в горлі птиці. Холмс робить деякі цікаві висновки про власника капелюха від простого спостереження за його станом, висновки цілком підтвердилися, коли реклама власника вказала на саму людина: Генрі Бейкера.

Холмс не може встояти перед такою інтригуючою таємницею, і він з Ватсоном починає ходити по різним закуткам міста, щоб визначити, як саме вкрадені коштовності опинилися в горлі гусака. Чоловік, який випустив гусака, містер Генрі Бейкер, явно не знає про злочин, але він дає Холмсу цінну інформацію, яка в кінцевому рахунку привело його до заключного етапу його дослідження, в Ковент-Гарден. Там, продавець на ім'я Бреккінрідж сердиться на Холмса, скаржаться на всіх людей, які приставали до нього про гусей, яких він продав недавно господарю Альфа Інн. Очевидно, хтось знає, що карбункул був у гусака і шукає птицю.

Холмс чекає, що йому доведеться відвідати постачальника гусей в Брікстоні, але це не буде необхідно. Холмс визначає причетність до крадіжки деякого Джеймса Райдера.

Райдер, вважаючи, що він буде покараний за крадіжку, засунув карбункул гусаку, яких розводить його сестра Меггі Окшотт. Він повинен був отримати цього гусака в подарунок, але отримав схожого, теж з чорною смугою на хвості.

Коли Райдер розрізав гусака і не знайшов дорогоцінний камінь, він повернувся до своєї сестри, яка продала гусей Альфа Інн, і запитав, чи є ще один гусак з чорною смугою на хвості. Вона сказала, що таких було два, але він прийшов занадто пізно: вона продала їх усіх Бреккінріджу в Ковент-Гарден. Бреккінрідж вже продав гусей Альфа Інн, і інший гусак з чорною смугою на хвості потрапив до Генрі Бейкер, як різдвяний птах. Райдер і його спільник-покоївка графині, Кетрін Кьюсак вирішили перекласти злочин на плечі Джона Хорнера.

З нагоди свята, Холмс вирішує не викликати поліцію (до цього рішення Холмса також приводить думка, що арешт зробить потім з нього ще більшого злочинця). Райдер тікає на континент і Хорнера звільняють.

Посилання[ред. | ред. код]