Спілка рудих

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«Спілка рудих»
«The Red-Headed League»
Redh-02.jpg
Жанр Детектив
Автор Артур Конан Дойл
Мова Англійська мова
Опубліковано 1891р.
Окреме видання Q17352366?
Попередній твір Скандал у Богемії
Наступний твір Встановлення особи

Спі́лка руди́х - твір із серії «Пригоди Шерлока Холмса» Артура Конан-Дойля. Вперше опубліковано щоденним журналом Strand Magazine в серпні 1891 року. Сам автор поставив цю розповідь на друге місце зі своїх 12 найулюбленіших оповідань про Шерлока Холмса

Сюжет[ред.ред. код]

Вотсон читає газету Холмсу та Вілсону

Лондон. 1890-й рік. До Шерлока Холмса та доктора Вотсона приходить рудоволосий чоловік на ім'я Джабез Вілсон. Він розповідає їм дивну історію, що нещодавно з ним сталася. За його словами, він володіє невеликим ломбардом, в якому працює він і його молодий асистент Вінсент Сполдінг. Кілька тижнів тому, Сполдінг, прочитавши оголошення в газеті про те, що якась «Спілка рудих» пропонує легку, але , високооплачувану роботу рудоволосим людям, почав умовляти свого шефа відповісти на оголошення. Джабез Вілсон, заінтригований оголошенням, прийшов на інтерв'ю і на свій подив, відразу ж отримав місце, як йому пояснили, через відтінок кольору його волосся. Протягом наступних кількох тижнів Джабез Вілсон приходив на роботу в невеликий ізольований офіс і за кілька годин на день переписував Британську енциклопедію отримуючи непогану платню. Одного разу, прийшовши як завжди на роботу, він побачив оголошення, що ««Спілка рудих» розпалася». Він просить Холмса допомогти йому розібратися в цій дивній історії і дізнатися, що трапилося. Холмс обіцяє допомогти Вілсону.

Холмс і Вотсон зустрічаються з Вінсентом Сполдінгом в ломбарді і протягом короткої бесіди з ним досвідчений Холмс помічає, що його штани на рівні колін брудні. Ш. Холмс також звертає увагу на те, що постукавши своєю тростиною по поверхні проїзної частини вулиці, яка пролягає між ломбардом і банком, він чує глухий звук, ніби там порожньо. Зіставивши і проаналізувавши ці, а також деякі інші факти, Холмс робить висновок, що зловмисники планують пограбувати банк, зробивши підкоп до нього з боку ломбарду. А вся вигадка щодо «Спілки рудих» знадобилася їм тільки для того, щоб мати доступ до ломбарду Джабеза Вілсона, змусивши його відлучатися кожен день для роботи в загадковому офісі для рудих.