Блочний шифр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Блочний шифр (англ. block cipher) — різновид симетричного шифру. Особливістю блочного шифру є обробка блоку декількох байт за одну ітерацію (як правило 8 або 16).

Режими роботи блочного шифру[ред. | ред. код]

Робота блочного шифру в найпростішому режимі — застосування функції, що шифрує, до блоку даних (проста заміна) викликає серйозну проблему: статистичні властивості відкритих даних частково зберігаються, тому що кожному однаковому блоку даних однозначно відповідає зашифрований блок даних. При великій кількості даних (відео, звук) це може дати деякі відомості для криптоаналізу про зміст даних.

Видалення статистичних залежностей у відкритому тексті можливо за допомогою попереднього архівування, але воно не вирішує завдання повністю, тому що у файлі залишається службова інформація архіватора, і не завжди технічно припустимо.

Циклічне кодування[ред. | ред. код]

Для вирішення вищеописаних проблем, використовується циклічне кодування («категоризація») даних. Зміст цього рішення в накладанні статистичних даних у тривимірному просторі й розподілу рейтингу кожній групі даних. У результаті цього процесу можна відсівати ділянки з низьким рейтингом й у такий спосіб розділити кодовані ділянки від «порожніх» комбінацій.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]