Боровик Олександр Валерійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Боровик Олександр Валерійович
Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України
12 березня 2015 — 14 травня 2015
Президент Петро Порошенко
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк
Народився 1968(1968)
Львів, Українська РСР
Відомий як адвокат
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Німеччина Німеччина[1]
Alma mater Гарвардська школа права

Олексан́др Вале́рійович Борови́к (нар. 1968, Львів) — український юрист, колишній заступник міністра економіки України, радник одеського губернатора Михеїла Саакашвілі.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився у Львові у 1968 році. Деякий час у дитинстві жив в Одесі. Навчався у Львівському державному університеті на Факультеті іноземних мов, де вивчав англійську та французьку мови. Пізніше поступив до вищої школи КДБ у Москві, на четвертому курсі покинув навчання за власним бажанням[2]. Батько Олександра — Валерій Васильович Боровик (нар. 22.10.1939) працював в КДБ у Львові, у підрозділі «К», займався антикорупцією в органах МВС[3].

У віці 21 року виїхав з України до Чехії. Там поступив на юридичний факультет Празького університету, за його словами, за рекомендацією Вацлава Гавела. Навчався також у Гарвардському університеті (Гарвардська школа права). Працював редактором Гарвардського журналу міжнародного права.

Є одним із засновників компанії «ВіоSignal Group, Corp» у місті Нью-Йорк.

11 років пропрацював у «Microsoft» юристом на різних посадах. Серед іншого був головним юристом по роботі з державним сектором в компанії. Очолював переговорний процес компанії з декількома національними урядами, ООН, НАТО, Європейською комісією, Європейським агентством з мережевої та інформаційної безпеки, Європейським екологічним агентством, Всесвітньою організацією охорони здоров'я та іншими міжнародними організаціями.

З березня 2014 працював головним юрисконсультом регіону «ЕМЕА» у компанії «Akamai Technologies», що спеціалізується на хмарних сервісах.

З лютого 2015 працював першим заступником міністра економіки в уряді України.

У травні 2015 року Боровик був вимушений покинути Кабмін через конфлікт із прем'єром Арсенієм Яценюком[4]. Це викликало скандал в суспільстві, що пізніше отримав назву «Боровикгейт».

З травня 2015 працює радником в команді голови Одеської ОДА — Михеїла Саакашвілі, a з серпня 2015 виконує обов'язки голови «Agency for Investments and Innovation» при губернаторі Саакашвілі де він також є членом «Еconomic Development Board».

Висувався на вибори міського голови Одеси від президентської партії «Блок Петра Порошенка „Солідарність“» і очолював її список на виборах в Одеську облраду.

4 травня 2016 року подав у відставку з посади заступника голови Одеської ОДА, через вступ у дію нового закону про державну службу[1], проте залишився позаштатним радником очільника ОДА з питань інвестицій[5].

29 квітня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України Олександра Боровика.[6][7] Це пов'язано з тим, що Боровик має громадянство Німеччини.[8]

Особисте життя[ред. | ред. код]

Володіє 7 мовами: українською, англійською, чеською, російською, німецькою, іспанською, французькою.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]