Очікує на перевірку

Брюссельський саміт НАТО 1988

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карта членів НАТО

У 1988 році відбувся восьмий саміт НАТО в Брюсселі, у результаті чого були зібрані лідери країн-членів НАТО. Також відбулися офіційні та не офіційні зустрічі в Брюсселі та Бельгії 2-3 березня 1988 року[1].

Передумови

[ред. | ред. код]

У цей період, організація зіткнулася з такими невирішеними питаннями, як питання про ставлення наступного покоління лідерів щодо НАТО. В цей час, в Радянському Союзі, Михайло Горбачов прийшов до влади і з'явився на світовій арені, у лідерів НАТО не було чіткої думки щодо цієї події. З одного боку прем'єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер вважала, що це є, ймовірно гарною можливістю для початку тісної взаємодії між країнами, але інші лідери НАТО не були настільки впевнені у відкритості політики Горбачова[2]. Ці страхи були зведені до мінімуму заявою Радянського Союзу, щодо виведення військ з Афганістану. Одностороннє виведення 500 000 військових та 10 000 танків зі Східної Європи було чіткою заявою про зміни[3].

Порядок денний

[ред. | ред. код]

Головною темою дискусії була необхідність підтвердження основної мети та принципів Альянсу. Інші неофіційні зустрічі досліджували, якою має бути позиція НАТО щодо відносин зі Сходом та Заходом[1].

Досягнення

[ред. | ред. код]

Робота саміту була спрямована на прийняття проекту для зміцнення стабільності в цілому Європи за допомогою звичайних переговорів з контролю над озброєннями.[1]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в NATO. NATO summit meetings. Архів оригіналу за 4 травня 2009. Процитовано 18 березня 2009.
  2. Thomas, p. 130.
  3. Thomas, p. 142.

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]