Бріар (порода собак)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бріар right-center
Briard fauve.JPG
Походження Франція Франція
Характеристики
Висота пси: 62-68 см
суки: 56-64 см
Вага 25 - 35 кг
Класифікація МКФ:
FCI 113
Стандарти породи
FCI [1 стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)


Бріар (фр. Berger de Brie) — порода собак, створена у Франції.

Про породу[ред.ред. код]

Входить до першої групи за класифікацією МКФ, має робочий клас на всіх виставках. Використання — пастуша вівчарка. Зростання у псів 62-68 см, у сук 56-64 см. Дуже довга шерсть, за структурою нагадує козячу. Забарвлення: чорний, палевий, сірий. Раніше було прийнято купірувати вуха для надання їм стоячої форми, але в результаті прийняття в останні роки «зелених» законів, купірування вух у більшості країн Євросоюзу заборонено. Відмінна риса всіх різновидів французьких вівчарок — подвійні прибуток пальці на задніх лапах, і це є жорстким вимогам стандарту.

Виникнення породи[ред.ред. код]

Порода згадується в письмових джерелах з XII століття, сучасний вигляд оформився в кінці XIX століття, перший офіційний стандарт породи прийнятий в 1897 році. Сучасний стандарт діє з січня 2009 року. Основне поголів'я знаходиться в Західній Європі; на головну французьку виставку бріар (National d'Elevage), що проходить один раз на рік, виставляється 150—200 особин. Сучасний стан породи контролюється бріарклубамі, існуючими в багатьох країнах. Європейські вимоги для племінних собак — дісплазійний індекс не нижче В або С (залежить від країни). Собаки, рекомендовані до розведення мають приставку до прізвиська «Sel» («селекціонувати»).

Бріар в Росії[ред.ред. код]

У Росію вперше були завезені в кінці 1980-х років. Бріарклуб Росії створений в 1992 році. Щорічно проводиться національна монопородна виставка із запрошенням експерта-породніка з Європи. Зазвичай виставляється 30-60 бріар. Бріар — рідкісна порода в країні, в рік народжується кілька послідом. Купірування вух дозволено.

Бріар успішно використовуються в наступних видах спорту:

Посилання[ред.ред. код]