Василюк Сергій Юрійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сергій Василюк
Зображення
Основна інформація
Повне ім'я Василюк Сергій Юрійович
Дата народження 9 червня 1983(1983-06-09) (37 років)
Місце народження Київ, Українська РСР
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Професія музикант, композитор
вчитель географії та англійської мови
Освіта Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова
Інструменти вокал
акустична гітара
бас-гітара
Мова українська
білоруська
Жанр фолк-метал
бардівська пісня
Колективи Тінь Сонця
Лейбл Саме так!
Наш Формат
UKRmusic
Офіційний сайт Тінь Сонця
Q: Цитати у Вікіцитатах
CMNS: Файли у Вікісховищі
Добровольці підрозділу «Сармат» та лідер і засновник гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк на позиції «Берлога», червень 2015 р.
Сергій Василюк, Мелітополь 2016 р.

Сергій Юрійович Василюк (нар. 9 червня 1983(19830609), Київ) — фронтмен і засновник гурту Тінь Сонця, автор-виконавець власних пісень. Громадський та політичний діяч, член Історичного клубу «Холодний Яр» та Всеукраїнського об'єднання «Свобода», засновник мистецько-просвітницького проекту «Видатні українці».

Життєпис[ред. | ред. код]

Сергій Василюк. Виступ із Заслуженим Академічним Ансамблем пісні і танцю ЗСУ, 2016 р.
Сергій Василюк на акції
Ні капітуляції!, 6 жовтня 2019 року

Сергій Василюк народився 9 червня 1983 року в Києві. Зростав і провів свої перші 18 років жив у самому центрі Києва — на Лютеранській, 6. Виховувався в патріотичній українській родині. З ранніх шкільних років цікавився українською історією, народознавством та географією. Також захоплювався музикою та співами: неодноразово виступав солістом на святкових шкільних заходах. В старших класах звернув увагу на екологічну ситуацію в Україні, разом з друзями почав приділяти значну увагу охороні природи: в 1998 році Сергій був ініціатором очищення малих річок та парків у Києві та Василькові, боровся проти пожеж у заплавних луках Дніпра поблизу селища Осокорки.

Вищу освіту Сергій здобув 2005 року в Національну педагогічному університеті ім. Драгоманова зі ступенем магістра, з правом викладати географію та англійську мову. Магістерська робота Сергія мала назву «Історія формування державного кордону України».

Погляди та вподобання[ред. | ред. код]

Захоплюється етнографією, історією.

З початку 2000-х Сергій товаришує з багатьма патріотичними організаціями, зокрема, з 2003 року був членом ВМГО «Молода Просвіта», Союзу гетьманців-державників[1] та МНК[2], бере участь в різноманітних акціях соціального, природоохоронного та національно-виховного характеру. Серед них виступ 2010 року на Майдані Незалежності під час страйку підприємців, а також на Європейській площі Києва в захист української мови.

Захоплюється запорізьким козацтвом, рухом національного відродження та визвольними змаганнями українського народу в ХХ сторіччі. Щороку відвідує холодноярську землю, зокрема Олександрівський район. Захоплюється такими славетними іменами Кіровоградщини, як Марко Кропивницький, Іван Карпенко-Карий, Левко Мацієвич, Пилип Хмара та Кость Пестушко.

Вважає, що любов до України насамперед прищепили батько, гурт «Скрябін» (який розцінює як найбільш авангардне явище вітчизняної сцени 1995—2000 рр) та репетитор з української пані Наталя.

Музична діяльність[ред. | ред. код]

До музичних вподобань належать Iron Maiden, Алиса, Кино, Машина времени, Кому Вниз, Gods Tower, King Diamond, Royal Hunt, Virgin Steele, АукцЫон, Аквариум, Ace of Base, Depeche Mode, Скрябін (старого зразка), Василь Жданкін.

Тінь Сонця[ред. | ред. код]

Докладніше: Тінь Сонця

Зі студентських років більшість вільного часу приділяє музиці, є засновником рок-гурту «Тінь Сонця».

У 2003—2004 роках гурт стрімко здобуває популярність в патріотичних українських колах і створює власний жанр «козацький рок».

Із 2007 року гурт вже виступає на численних українських фестивалях та акціях, а також у Білорусі та Польщі.

Сольна творчість[ред. | ред. код]

Із 2009 року Сергій активно практикує й сольні виступи як бард.

Із того ж часу Сергій почав свою співпрацю з історичним клубом «Холодний Яр», відвідуючи більшість його акцій та заходів.

2010 року видав свій перший сольний альбом «Сховане обличчя» і здійснив другий тур Україною, взявши крім того участь у багатьох інших заходах, з-поміж яких виступ на Майдані Незалежності під час страйку підприємців.

2012 року Сергій презентував у Києві авторський мистецько-просвітницький проект «Видатні українці», який ставить собі за мету відкрити сучасній молоді більше славетних українських імен. 31 березня 2012 року виступив режисером та ведучим великої просвітницької акції ВО «Свобода» «Творці української традиції», присвяченої Тарасу Шевченку, Миколі Лисенку та Миколі Міхновському.

Дискографія[ред. | ред. код]

Публікації[ред. | ред. код]

Політична діяльність[ред. | ред. код]

Вступає до лав ВО «Свобода».

« Я щасливий, що мої пісні, сповнені любові до Батьківщини та української героїчної традиції слухають і співають. Проте остаточно урвався терпець дивитися на те, як розкладається моя держава та зневірюється мій працьовитий, мужній та талановитий народ. Першочерговими своїми завданнями бачу сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, збільшення повноважень місцевих рад, покращення здоров'я громадян та екологічної ситуації, відновлення історичної справедливості та патріотичне виховання. Я йду на вибори, аби Україна була економічно та культурно незалежною державою, а українці — здоровими, заможними та щасливими! «

— Сергій Василюк

На виборах до Верховної Ради України 2012 року, Сергій балотується від політичної партії ВО «Свобода», на 102 мажоритарному окрузі, що на Кіровоградщині.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]