Велика жупа Бараня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Велика жупа Бараня

хорв. Velika župa Baranja

Адм. центр Осієк
Найбільше місто Осієк
Країна Flag of Croatia (1941–1945).svg Хорватія
Частина області Славонія
Область Бараня
Межує з: великою жупою Посав'є,
великою жупою Вука,
великою жупою Лівац-Заполє,
великою жупою Білогора,
гортистською Угорщиною
Котари 7
Офіційна мова хорватська, німецька
Населення
 - повне ?
Площа
 - повна км²
Роки існування 1941 – 1945[1]
Великий жупан

Степан Хефер →

Іван Асанчаїч
Нині є частиною: Хорватія Хорватія
Реєстраційний знак BA
Положення у межах НДХ

Положення у межах НДХ

Велика жупа Бараня (хорв. Velika župa Baranja) — адміністративно-територіальна одиниця Незалежної Держави Хорватії (НДХ), що існувала з 10 липня 1941[1] до 1945 року на території Хорватії. Адміністративним центром був Осієк. Назва пов'язана з історичною областю Бараня.

Поділялася на райони, яким режим усташів дав назву «котарські області» (хорв. kotarske oblasti). Котарські області називалися так, як і їхні адміністративні центри. Велика жупа Бараня складалася з таких котарських областей[1]:

Крім того, в окремі адміністративні одиниці було виділено міста Осієк і Вировитицю.

Цивільною адміністрацією у великій жупі керував великий жупан як намісник центральної влади, якого призначав поглавник (вождь) Анте Павелич. Цю посаду з 1941 року обіймав майбутній міністр сільського господарства та харчування НДХ Степан Хефер (хорв. Stjepan Hefer), якого в листопаді 1943 року змінив Іван Асанчаїч (хорв. Ivan Asančaić). У Осієку з 1941 до 1945 року розміщувалися управління з питань колонізації та комісія у справах комасації.

З воєнних причин 14 жовтня 1944 року у великій жупі було оголошено надзвичайний стан, тому цивільну владу замінила військова. Справи цивільного управління перебрав на себе голова цивільної адміністрації, призначений при командувачі цього військового району.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Rajka Bućin: Prilog poznavanju institucija: zakonski okvir rada velikih župa NDH, Arh. vjesn., god. 44 (2001.), str. 217-218 (хор.)