Верблюжий регістр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Верблюжий регістр (англ. CamelCase, ще називають горба́тий регíстр, верблю́же письмó) — стиль написання складових слів, у якому декілька слів пишуться разом без пробілів, при цьому кожне слово пишеться з великої літери. Цей стиль отримав назву верблюжий регістр, оскільки великі літери всередині фрази нагадують горби верблюда (англ. Camel).

Приклади написання у верблюжому регістрі: ТойХтоПройшовКрізьВогонь, backColor, CamelCase.

Розрізняють два різновиди верблюжого регістру. Якщо перша літера першого слова є великою, то це ВерхнійВерблюжийРегістр (англ. UpperCamelCase або PascalCase). Якщо ж перша літера є малою, то це нижнійВерблюжийРегістр (англ. lowerCamelCase).

Застосування[ред. | ред. код]

ВерблюжийРегістр (англ. CamelCase)

Верблюжий регістр широко застосовується у різних мовах програмування, зокрема у назвах змінних, функцій та класів, адже вони не можуть містити пробілів:

  • У мові Java та Swift прийнято використовувати ВерхнійВерблюжийРегістр для назв класів і нижнійВерблюжийРегістр — для назв екземплярів класів, методів та змінних.
  • У Microsoft .NET прийнято використовувати ВерхнійВерблюжийРегістр для назв класів та методів.

У невеликих проектах верблюжий регістр може використовуватись програмістом на власний смак. У крупних проектах, зазвичай, існує спеціальний документ, що визначає правила іменування змінних, функцій, констант тощо для всіх учасників проекту. Слід зазначити, що використання верблюжого регістру або його відсутність є лише умовною домовленістю програмістів і ніяким чином не впливає на роботу програми.

Деякі середовища розробки (наприклад, Qt Creator) мають можливість автозаповнення по великих літерах із використанням верблюжого регістру (sCM → setContentMargins).

Програмісти використовують верблюжий регістр для того, щоб давати змінним, класам та методам змістовні назви (без використання пробілів), аби інші програмісти могли розуміти, яку дію виконує відповідний код.

Див. також[ред. | ред. код]