Верблюжий регістр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Верблюжий регістр (англ. CamelCase, ще називають горба́тий регíстр, верблю́же письмó) — стиль написання складових слів, у якому декілька слів пишуться разом без пробілів, при цьому кожне слово пишеться з великої літери. Цей стиль отримав назву верблюжий регістр, оскільки великі літери всередині фрази нагадують горби верблюда (англ. Camel).

Приклади написання у верблюжому регістрі: ТойХтоПройшовКрізьВогонь, backColor, CamelCase.

Розрізняють два різновиди верблюжого регістру. Якщо перша літера першого слова є великою, то це ВерхнійВерблюжийРегістр (англ. UpperCamelCase або PascalCase). Якщо ж перша літера є малою, то це нижнійВерблюжийРегістр (англ. lowerCamelCase).

Застосування[ред. | ред. код]

ВерблюжийРегістр (англ. CamelCase)

Верблюжий регістр широко застосовується у різних мовах програмування, зокрема у назвах змінних, функцій та класів, адже вони не можуть містити пробілів:

  • У мові Java прийнято використовувати ВерхнійВерблюжийРегістр для назв класів і нижнійВерблюжийРегістр — для назв екземплярів класів, методів та змінних.
  • У Microsoft .NET прийнято використовувати ВерхнійВерблюжийРегістр для назв класів та методів.

У невеликих проектах верблюжий регістр може використовуватись програмістом на власний смак. У крупних проектах, зазвичай, існує спеціальний документ, що визначає правила іменування змінних, функцій, констант тощо для всіх учасників проекту. Слід зазначити, що використання верблюжого регістру або його відсутність є лише умовною домовленістю програмістів і ніяким чином не впливає на роботу програми.

Деякі середовища розробки (наприклад, Qt Creator) мають можливість автозаповнення по великих літерах із використанням верблюжого регістру (sCM → setContentMargins).

Програмісти використовують верблюжий регістр для того, щоб давати змінним, класам та методам змістовні назви (без використання пробілів), аби інші програмісти могли розуміти, яку дію виконує відповідний код.

Крім того, верблюжий регістр застосовується на Вікіпедії: текст у такому регістрі автоматично відображається як посилання на іншу сторінку з відповідною назвою. Наприклад, адресою цієї статті є https://uk.wikipedia.org/wiki/Верблюжий_регістр, але на неї можна потрапити також і за адресою https://uk.wikipedia.org/wiki/ВерблюжийРегістр.

Див. також[ред. | ред. код]