Гарнітура (англ.typeface, від нім.Garnitur — комплект) — сімейство накресленьшрифтів, що мають загальні стильові особливості та різні деталі рисунку знаків (в деяких випадках гарнітура складається з одного накреслення).[1] Як назва гарнітури часто використовується ім'я художника, що спроектував її або її прототип. Наприклад, ITC Garamond Bold Condensed Italic означає версію ITC Garamond з жирним, стиснутим, курсивним накресленням. Цей шрифт відрізняється від ITC Garamond Condensed Italic і ITC Garamond Bold Condensed, але всі вони належать до гарнітури ITC Garamond. ITC Garamond, Adobe Garamond і Monotype Garamond - це різні гарнітури. Всі вони є варіантами оцифровування гарнітури Garamond, створеної в 16-му столітті. Існує тисячі різних гарнітур, разом з тим, постійно створюються нові.
У гарнітурі з декількох накреслень зазвичай одне (основне) призначене для набору основного тексту, а інші — для смислових виділень у тексті та набору заголовків.
Пропорційний шрифт містить зображення символів різної ширини, а моноширинний (не-пропорційний або фіксованої ширини) шрифт використовує одну стандартну ширину для всіх символів.
В іншому мовному розділі є повніша стаття Typeface(англ.). Ви можете допомогти проєкту, розширивши поточну статтю за допомогою перекладу з англійської.
Натисніть [показати] праворуч для перегляду інструкцій.
Перекладач повинен розуміти, що відповідальність за кінцевий вміст статті у Вікіпедії несе саме автор редагувань. Онлайн-переклад надається лише як корисний інструмент перегляду вмісту зрозумілою мовою. Не використовуйте невичитаний і незкоректований машинний переклад в статтях української Вікіпедії!
(англ.) Google's machine translation is a useful starting point for translations, but translators must revise errors as necessary and confirm that the translation is accurate, rather than simply copy-pasting machine-translated text до Української Вікіпедії.
Не перекладайте текст, який видається недостовірним або низької якості. Якщо можливо, перевірте текст за посиланнями, поданими в іншомовній статті.