Ветсавія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ветсавія, Віллєм Дрост, 1654, Лувр.

Ветсавія, Вірсавія (Бат Шева, івр. בת שבע‎ — «дочка клятви») — за Старим Завітом, дочка Еліяма, жінка Урії, хеттита, дружина царя Давида, мати царя Соломона.

Біблійна історія[ред.ред. код]

Згідно розповіді Другої книги Самуїла, Ветсавія була жінкою рідкісної краси. Цар Давид, прогулюючись по даху свого палацу, побачив її внизу, коли вона купалася . Її чоловік , Урія Хеттит[1], перебував у той час далеко від дому на службі в армії Давида. Ветсавія не намагалася спокусити царя, про що свідчить біблійний текст. Але Давид спокусився її красою і наказав, щоб її доставили в палац. В результаті — вона завагітніла. У той час її чоловік був далеко з військом, що тримало облогу міста Равви. Давид наказав повернути Урію до Єрусалиму з надією, що той зійдеться із своєю жінкою та не зауважить її скорішої вагітності. Проте Урія прибувши до Єрусалиму навіть не переступив порогу свого будинку і поспішив повернутися назад до своїх солдатів, що проводили бойові дії. Тому пізніше Давид написав Йоаву — командиру армії Урії лист, в якому наказав «Постав Урію в найгарячішому бою спереду, і відступіть від нього, щоб він був убитий і вмер.»" (2 Сам. 11:15). Дійсно, так і сталося. Давид згодом одружився на Ветсавії. Їх перша дитина прожила всього декілька днів. Давид пізніше каявся у скоєному. Ця історія послужила сюжетом для багатьох відомих живописних полотен.

При всьому своєму високому положенні самої коханої з дружин Давида Ветсавія зайняла місце в тіні і вела себе гідним чином . Давид коронував Соломона, її сина. Ветсавія була мудрою жінкою і завжди сподівалася на Бога. По відношенню до Давида вона стала вірною і люблячою дружиною, гарною матір'ю своїм дітям (Соломону й Натану).

Псалом 50 царя Давида, написаний ним як покаянна молитва за вбивство благочестивого Урії Хеттита задля заволодіння його дружиною Вірсавією (Пс. 50:1-2). Є одним із найбільш вживаних псалмів у богослужіннях та молитовних правилах.

У мистецтві[ред.ред. код]

Астрономія[ред.ред. код]

592 Батшева (592 Bathseba) — астероїд головного поясу, відкритий 18 березня 1906 року Максом Вольфом.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Святе Письмо Старого та Нового Завіту. Видавництво отців Василіан «Місіонер», 2005.