Борис Вжесневський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Borys Wrzesnewskyj.jpg

Бори́с Вжесне́вський (Borys Wrzesnewskyj; * 10 листопада 1960(19601110), Етобіко, Онтаріо, Канада) — канадський політик і філантроп українського походження.

Представник третьої генерації канадських українців. Закінчив публічну школу «Гамбер-Веллі Вілідж» (англ. Humber Valley Village Public School). Завершив вищі студії бакалавром комерції від «Трініті-коледж» при Торонтському університеті (англ. Trinity College, University of Toronto).

Власник хлібопекарної фірми Future Bakery, успадкованої від предків, і молочарської фірми M-C Dairy. Завідує родинним бізнесом з 22-го року життя. Названий серед 100 найуспішніших підприємців провінції Онтаріо журналом Ontario Business Journal.

Член Ліберальної партії Канади. З 2005 року представляє в Палаті громад Парламенту Канади виборчий округ «Етобіко-Центр» (англ. Etobicoke Centre), який значно заселений канадцями українського походження. У січні 2006 року вдруге виграв вибори в тому ж окрузі, одержавши понад 52% голосів виборців (попри те, що Ліберальна партія програла у виборах).

Активно підтримував боротьбу за незалежність України (19881991) — і перші кроки розбудови незалежної України.

Був членом групи канадських спостерігачів на президентських виборах в Україні 2004 року; нерідко виступав у канадійських ЗМІ з цього приводу.

Відомий за свою гуманітарну діяльність, зокрема допомогою дітям в Україні.

Борис Вжесневський був депутатом парламенту Канади від Ліберальної партії Канади каденції 2004-2011 років. В березні 2012-го року подав скаргу до суду, щодо нечесних виборів на його дільницях на виборах 2011-го року, коли йому не вистачило лише декількох голосів, щоб бути переобраним. Суд, призначений на травень 2012-го року, залишив результати виборів у силі.

Активно виступає за надання Канадою Україні летальної оборонної зброї, розширення економічної та технічної допомоги, а також за жорсткіші санкції проти Росії у зв'язку з анексією Криму та підтримку тероризму на сході України. Вважає, що т.зв. ДНР і ЛНР мають бути визнані терористичними організаціями на міжнародному рівні.

Борис Вжесневський, Аріф Вірані, Христя Фріланд та Іван Бейкер під час зустрічі з виборцями у Суспільній службі українців Канади, філія Торонто

На парламентських виборах 19 жовтня 2015 року Борис Вжесневський виграв у своєму окрузі, перемігши консервативного кандидата Теда Опіца [1] [2].

Нагороди[ред.ред. код]


Примітки[ред.ред. код]


Посилання[ред.ред. код]


Вінстон Черчіль Це незавершена стаття про політичного діяча.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.