Всеукраїнський автомобільний клуб журналістів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Всеукраїнський автомобільний клуб журналістів
Дата заснування 1999
Тип громадська організація
Голова Мех Людмила Григорівна, президент Клубу

Всеукраї́нський автомобі́льний клу́б журналі́стів (ВАКЖ) — неприбуткова громадська організація журналістів-автомобілістів.

Подіум журналістського авторалі "Київська осінь-2007" на столичному майдані Незалежності. Фото Сергія Шевченка

Співзасновник і президент Клубу з 1999 року — заслужений журналіст України Людмила Мех; перший віцепрезидент Максим Нефьодов (з листопада 2016 р.), віцепрезиденти — Володимир Воробейков, Людмила Каткова (Київ), Микола Ратушний (Черкаська область), Ігор Сєдой (Одеса)[1]. Серед координаторів Клубу — Сергій Шевченко, Євгеній Кравс, Олена Мех, Сергій Крушановський, Олег Сташко, Валентин Черешинський[2]. Серед активістів організації — журналісти Олексій Плаксін, Наталія Черешинська, Володимир Количев та інші.

На старті Міжнародного автопробігу журналістів «Дорога до Криму: проблеми та перспективи» (Київ, 2006. Фото Сергія Шевченка)
Авторалі журналістів у Києві на майдані Незалежності (2008. Фото Сергія Шевченка)
Активісти ВАКЖ Олексій Мочанов (зліва), Людмила Мех (у центрі) та Максим Нефьодов після нагородження найкращого жіночого екіпажу журналістського авторалі (Київ, 2008. Фото Сергія Шевченка))
Старт Міжнародного журналістського автопробігу від Верховної Ради України (Київ. Фото Сергія Шевченка)

Діяльність[ред. | ред. код]

Організацію створено в Україні 1999 року з метою задоволення й захисту професійних, творчих, економічних та інших спільних інтересів його членів, сприяння розвитку автомобільної журналістики та участі в пропаганді автомобільного способу життя, ознайомлення учасників руху з удосконаленням культурно-етичного аспекту автомобільної освіти. ВАКЖ сприяє в організації та проведенні всеукраїнських і міжнародних автомобільних змагань журналістів-автомобілістів — членів клубу, організовує та проводить пресконференції, рейди з пропаганди безпеки руху в Україні із залученням працівників ДАІ, співпрацює з державними та громадськими організаціями, що діють у сфері автоспорту й автотуризму. Журналістськими акціями ВАКЖ підтримує вітчизняного товаровиробника, пропагує його діяльність під час автомобільних змагань і в пресі, проводить спеціалізовані та виїзні засідання клубу, круглі столи тощо.

Як постійний партнер Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» ВАКЖ є співорганізатором: міжнародних журналістських автопробігів «Дорога до Криму: проблеми та перспективи» (2001—2008)[3] [4]; всеукраїнських автопробігів журналістів «Схід — Захід: разом назавжди!» (2005)[5], «Пам'ять батьківського подвигу — в серцях наших» (2010)[6] [7]; міжнародних ралі журналістів «Київська осінь» (2001—2009)[8]; міжнародної фотовиставки «В об'єктиві — автопробіг» (2007, Київ).

Партнер Київського міського автомотоклубу в організації та проведенні авторалі журналістів на Хрещатику (2019)[9], спільно з ВБФ «Журналістська ініціатива» і Національною спілкою журналістів України — учасник культурної акції «Книжки — захисникам України» (2017—2020).

Нагороди, відзнаки[ред. | ред. код]

Почесна відзнака Автомобільної федерації України (1999) — за великий внесок у розвиток автомобільного спорту в Україні[10].

У 2009 році президента ВАКЖу Людмилу Мех нагороджено відзнакою Державтоінспекції — нагрудним знаком Міністерства внутрішніх справ України «За бездоганну службу» (II ст.) за багаторічне плідне співробітництво у справі пропаганди безпеки на дорогах України[11].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Громадська організація «Всеукраїнський Автомобільний Клуб журналістів»
 2. Вскоре стартует журналистский автопробег к 65-летию Победы
 3. Крим дбає про майбутнє країни. Сайт ВБФ "Журналістська ініціатива"
 4. Ювілейний автопробіг журналістів. Сайт ВБФ "Журналістська ініціатива"
 5. Запад + Восток = ДРУЖБА. Лица, 14.09.2005
 6. Автопробіг Перемоги, Пам'яті, Єднання… // Аграрний Тиждень. Україна, 17.05.2010
 7. 5 травня 2010 року відбудеться всеукраїнський журналістський автопробіг «Пам'ять батьківського подвигу – в серцях наших». Архів оригіналу за 5 червня 2014. Процитовано 28 грудня 2014. 
 8. Автослалом на Хрещатику. Підсумки Х Міжнародного авторалі журналістів «Київська осінь-2008». Сайт ВБФ "Журналістська ініціатива"
 9. Ралі журналістів у столиці
 10. Сайт ВБФ «Журналістська ініціатива». Громадська організація «Всеукраїнський Автомобільний Клуб журналістів»
 11. Департамент ДАІ нагороджує

Джерела[ред. | ред. код]

 • Енциклопедія для видавця та журналіста / Ю. В. Бондар, М. Ф. Головатий, М. І. Сенченко ; МАУП, Книжкова палата України. — К.: Персонал, 2010.
 • Олена Мех. Ми — одна сім'я! / Слово — зброя? — К.: ЕксОб, 2009. — C. 535-538.
 • Олена Мех. Фотовиставка-аукціон / Золоте перо. Людмила Мех. — К.: Експрес-Поліграф, 2012. — C. 190-193.
 • Сергій Шевченко. Золоте перо. Людмила Мех. — К.: Експрес-Поліграф, 2012.
 • Офіційний вебсайт Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива»: mediafond.com.ua
 • Де за поворотом поворот: Нотатки про VІ Міжнародний журналістський автопробіг «Дорога до Криму: пробл. та перспективи» / Олена Мех //Голос України. — 2004. — 8 лип. (№ 124). — С. 18.
 • Олена Мех. Дорогами до Криму // Україна і світ сьогодні, № 24, 26 червня 2004.