Відрижка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Відри́жка — вихід газів або їжі з шлунково-кишкового тракту, головним чином, із стравоходу і шлунку. Часто супроводжується характерним звуком і запахом.

Може бути викликана заковтуванням повітря, що особливо характерно для грудних дітей, вживанням газованих напоїв. Однак, відрижка може бути і симптомом захворювань шлунково-кишкового тракту, таких, як гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, гастрит і т. д.

Опис[ред.ред. код]

У нормі повітря, яке потрапляє в шлунок при ковтанні їжі або при вживанні деяких газоутворюючих продуктів (капуста, горох, квасоля тощо), поступово виходить через рот. Однак при підвищенні внутрішньошлункового тиску виникає відрижка. З особливою настороженістю варто поставитися до відрижці їжею. Іноді це явище виникає через переїдання, носить тимчасовий характер і швидко зникає.

Гірка відрижка відзначається в результаті закидання в шлунок жовчі, гнильна — при тривалому застої у шлунку і гнильному розкладанні його вмісту. Кисла відрижка може спостерігатися при підвищенні кислотності шлункового вмісту (частіше це обумовлено гіперсекрецією соляної кислоти з різних причин) або при бродінні, яке виникає, навпаки, при відсутності в шлунковому соку соляної кислоти. Наявність будь-якого з цих проявів вимагає обов'язкового термінового обстеження. У такій ситуації найбільш обґрунтованим видається пріоритетне призначення езофагогастродуоденоскопії і внутрішньошлункової рН-метрії (як звичайної, так і ендоскопічної).

Посилання[ред.ред. код]