Відродження нації

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Відродження нації (Історія української революції: марець 1917 р. – грудень 1919 р.)»
Nation Revival (Vynnycenko).jpg
Обкладинка видання 2008 року видавництва «Книга Роду»
Автор Володимир Винниченко
Країна Австрія Німецька Австрія
Мова українська
Тема Українська революція
Видано 1920
Сторінок 797
Тираж 25000
ISBN 9662186247

«Відродження нації» — книга українського письменника Володимира Винниченка; спогади автора про Українську революцію 1917–1921 років. Видана у Відні у 1920 році.

Епіграф[ред. | ред. код]

« Я беру на себе трудну річ: дати повну, правдиву картину боротьби українства за визволення своєї нації під час і після Великої Російської Революції.

У дні тяжкі, у дні найтяжчі нашого народу я берусь за цю роботу. Майбутність України закутано в диму крівавої ненависти, неситого зазіхання ворогів, безсилля й знесилля нашого. Важко робити цю працю в потрібному спокою.

Але в свідомости ваги істини, в свідомости значіння щирого, нелукавого й чесного виявлення подій, я вживу всіх усиль, щоб одсунути від себе всяке національне чи партійне лицеприяття, одійти від усяких особистих сімпатій чи антіпатій і розглядати весь хід нашого руху в усій об’єктивности, на яку я зможу бути здатним.

Я не хочу писати історії в академичному значінню цього слова. Це мають пізніше зробити фахові дослідувачі. Моя мета перейти через усі етапи недавно-минулого, зв’язати їх, одкинути неважне й дати суцільний образ цих і радісних, і болючих часів нашої нещасної історії.

«

Володимир Винниченко

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]