Віллем Рулофс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портрет Віллема Рулофса роботи Йозефа Ісраелса

Віллем Рулофс (нід. Willem Roelofs; 10 березня 1822, Амстердам — †12 травня 1897, Берхем) — голландський пейзажист і натураліст, представник Гаазької школи.

Творча біографія[ред. | ред. код]

На початку своєї кар'єри митця Віллем Рулофс працював в Утрехті, здійснюючи звідти поїздки в усі кінці Голландії. 1848 року перебрався на проживання в Брюссель, провів деякий час в столиці Франції місті Парижі і, нарешті, оселився в Гаазі.

Картини цього художника зображують майже виключно голландські рівнини або горбисті місцевості Арденн, пожвавлені здебільшого фігурами тварин. Їхні визначні риси — хороший малюнок, теплий колорит і сильна передача переважно суворого, меланхолійного враження природи. Найкращими з них вважаються: «Голландське пасовище», «Після дощу», «На узліссі гаю», «Ліс взимку» і «Вреландський вид».

У музеї Імператорської академії мистецтв (у галереї графа Кушельова-Безбородько) є зразок робіт Рулофса — пейзаж зі ставком і поселенця, що ловить на ньому рибу. Крім живопису, Рулофс успішно займався гравіюванням, і його офорти власної композиції дуже поважаються любителями подібних творів. Як натураліст, Рулофс займався ентомологією, він вивчав комах і видав кілька наукових статей про них.

Рулофс вважається одним з учителів художника Гендріка Віллема Месдаха.

Галерея робіт[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • H.F.W. Jeltes, Willem Roelofs. Bijzonderheden betreffende zijn leven en zijn werk, Amsterdam, 1911
  • Saskia de Bodt, Halverwege Parijs. Willem Roelofs en de Nederlandse schilderskolonie in Brussel 1840–1890, Gent, 1995, ISBN 905349183X
  • Marjan van Heteren e.a., Willem Roelofs, 1822–1897. De adem der natuur, Bussum, 2006, ISBN 9068684329

Посилання[ред. | ред. код]