Газель (тварина)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Газель
Газелі Гранта
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Плацентарні (Placentalia)
Ряд: Парнокопитні (Artiodactyla)
Підряд: Жуйні (Cervimorpha)
Родина: Бикові (Bovidae)
Підродина: Антилопові (Antilopinae)
Триба: Antilopini
Рід: Газель (Gazella)
Gazella
Blainville, 1816
Види
Посилання
Вікісховище: Gazella
Віківиди: Gazella
EOL: 15584
ITIS: 624969
NCBI: 9933
Fossilworks: 42774

Газель (лат. Gazella) — рід з родини бикові, що належить до підродини антилопові. Газелі поширені насамперед у саванах Африки, а також в Азії. Слово газель походить від арабського ghazal.

Ознаки

[ред. | ред. код]

Газелі є стрункими та довгоногими тваринами. Довжина їх тіла залежно від виду становить від 85 до 170 см, довжина хвоста — від 15 до 30 см. Висота у загривку становить від 50 до 110 см, вага — від 12 до 85 кг. Шерсть у газелей зустрічається на верхній частині тіла і з боків і забарвлена вона у відтінки від жовто-сірого до коричневого. Нижня частина тіла як правило білого кольору. У багатьох видів по тілу простягається чорна смужка, що супроводжується світлою смужкою, що розташована зверху.

У більшості видів роги носять обидві статі, у самок вони менші в розмірах і більш крихкі. Єдиним виключенням є джейран, у якого роги носять тільки самці. Довжина рогів в середньому становить близько 30 см.

Поширення

[ред. | ред. код]

Ареал газелей охоплює Африку (за винятком Мадагаскара) і великі частини Азії, що тягнуться від Аравійського півострова до північної Індії і північного Китаю. Їх сферою проживання є посушливі відкриті місцевості, як правило степу. Деякі види мешкають у пустелях і напівпустелях.

Поведінка

[ред. | ред. код]

Жіночі особини газелей живуть разом з потомством у невеликих стадах величиною від десяти до тридцяти особин. У деяких випадках величина стада може складати і сотні, і навіть тисячі особин, що іноді трапляється в африканських саванах. Самці газелей після досягнення певного віку утворюють окремі стада холостяків, перш ніж завойовують власні ділянки. Після цього вони претендують на будь-яку самку, що з'являється на їх ділянці, яку вони захищають від самців-суперників.

Всі газелі є швидкими бігунами, які довгий час можуть підтримувати швидкість близько 50 км/год. Газель Томсона відома навіть тим, що може досягати швидкості близько 80 км/год. Газелі — травоїдні тварини, що харчуються різними травами та іншими рослинами.

Систематика

[ред. | ред. код]

У рід газелей входять 17 видів:

Галерея

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]