Гайнц Гітлер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гайнц Гітлер
нім. Heinrich Hitler
Прізвисько Heinz
Народився 14 березня 1920(1920-03-14)
Магдебург, Провінція Бранденбург, Вільна держава Пруссія, Веймарська республіка, Німецька імперія
Помер 21 лютого 1942(1942-02-21) (21 рік)
Бутирська в'язниця, Тверський, Центральний адміністративний округ Москви, Москва, СРСР
Країна  Веймарська республіка
 Німецька імперія
Діяльність військовослужбовець
Учасник Друга світова війна
Військове звання унтер-офіцер[d]
Партія Націонал-соціалістична робітнича партія Німеччини
Батько Alois Hitler, Jr.d
Мати Hedwig Mickleyd
Родичі Адольф Гітлер, Лео Рудольф Раубаль, Гелі Раубаль, Elfriede Hocheggerd, Johann Georg Hiedlerd і Maria Schicklgruberd
Брати, сестри William Patrick Stuart-Houstond
Нагороди
Залізний хрест 2-го класу
Нагрудний знак «За поранення» в чорному
Нагрудний знак «За поранення» в чорному

Генріх «Гайнц» Гітлер (нім. Heinrich «Heinz» Hitler, 14 березня 1920(19200314), Магдебург — 21 лютого 1942, Москва) — німецький військовик, унтерофіцер вермахту. Племінник Адольфа Гітлера.

Біографія[ред. | ред. код]

Гайнц є сином Алоїса-молодшого, єдинокровного брата Адольфа Гітлера, від другого шлюбу з Гедвіґою Хайдеманн (або Хедвиг Міклі).

Гайнц Гітлер був улюбленим племінником Адольфа Гітлера. На відміну від свого брата Вільяма Патріка Гітлера він був нацистом. У 1938 році закінчив елітну нацистську військову академію — Націонал-політичну академію («Напола») в Балленштедті і вибрав офіцерську кар'єру.

Служив у чині унтер-офіцера в 23-му потсдамському артилерійському полку зв'язківцем. Воював на Східному фронті. Брав участь у вторгненні в Радянський Союз за планом Барбаросса.

10 січня 1942 Гайнц Гітлер потрапив у полон і був направлений в Москву до Бутирської в'язниці, де був закатований до смерті у лютому 1942 року. Місце поховання невідоме.

Нагороди[ред. | ред. код]

Особистість[ред. | ред. код]

За свідченнями колишнього однокласника Гайнца, Ганса-Вольфа Вернера, той вихвалявся родинними зв'язками з фюрером і активно користувався доступними йому привілеями: «Один із хлопців мав автомобіль. Вони ганяли по Магдебургу без водійських прав. Поліція зупинила їх, і він показав своє посвідчення „Гайнц Гітлер“ [і] поліція просто віддала їм честь і дозволила їхати далі (сміється)».

Джерела[ред. | ред. код]