Галатія Казандзакі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Галатія Казандзакі
грец. Γαλάτεια Καζαντζάκη
Народилася 1886[1][2] або 1881[3]
Іракліон[4]
Померла 17 грудня 1963(1963-12-17)[4]
Афіни, Греція[4]
Громадянство
(підданство)
Flag of Greece (1822-1978).svg Греція
Національність греки
Діяльність письменниця, поетеса
Мова творів грецька і Новогрецька
Брати, сестри Lefteris Alexioud, Еллі Алексіу і Rathamanthys Alexioud
У шлюбі з Нікос Казандзакіс і Mark Avgerisd

Гала́тія Казандза́кі (грец. Γαλάτεια Καζαντζάκη, в дівоцтві Алекс́іу, грец. Αλεξίου; 23 грудня 1886, Геракліон на Криті,— 17 грудня 1963, Афіни) — грецька письменниця.

Народилася в родині власника друкарні та книжкової лавки; сестра Еллі Алексіу; була дружиною Нікоса Казандзакіса, а через багато років після розлучення з ним вдруге вийшла заміж, за літературного критика Маркоса Авгеріса (Георгіоса Пападопулоса).

Дебютувала повістю «Смійся, паяце» («Ρίντι παλιάτσο», 1909), а 1911 року в Афінах було виставлено її п'єсу «За будь-яку жертву» («Με καθε θυσια»). Серед її інших ранніх творів — роман «Жінки» («Γυναίκες», 1933), збірки оповідань «Від одинадцятої до першої години дня» («11 π. μ. — 1 μ. μ.») та «Критичні хвилини» («Κρίσιμες στιγμές»). Усі вони присвячені переважно критиці родинних та соціальних відносин з позицій радикального демократизму, а також проблемі емансипації жінки.

Від середини тридцятих років стала брати участь в антифашистському русі; під час Другої світової війни — учасниця Руху Опору. Соціалістичні тенденції позначилися на її збірці «Світ, що помирає, та світ прийдешній» («Ο κόσμος που πεθαίνει και ο κόσμος που έρχεται», 1963).

Збірка драм Галатії Казандзакі вийшла 1959 року під назвою «Завіса» («Αυλαία»).

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]