Гатльґрімур П'єтурссон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гатльґрімур П'єтурссон

Гатльґрімур П'єтурссон (ісландською: Hallgrímur Pétursson; 1614, Гоуляр, Ісландія – † 27 жовтня, 1674, Сойрбаїр, Ісландія) один з найвідоміших поетів Ісландії, був лютеранським священиком в Квальнескірк'я та у Сойрбаїрі на узбережжях фйорду Квалфйордур.

Ісландські лютеранські церкви Гатльґрімскірк'я (найбільша церква Ісландії) в Рейк'явіку - та Гатльґрімскірк'я в Сойрбаїрі названі в його честь.

Був одним з найвпливовіших пасторів протягом доби Лютеранської Ортодоксії (1580-1713). За його внесок до лютеранських церковних гімнів, його часто називають ісландським Паулом Ґергардтом.

Його найвідоміша праця —— Гімни Страждань Христових (Псалми Страстей Христових), збірник псалмоспівів, що повинні співатися по одному на робочий день, протягом 9 тижнів Великого посту перед Великднем, 50 загалом. Повна назва збірника "Historia pínunnar og dauðans Drottins vors Jesú Kristí, með hennar sérlegustu lærdóms-, áminningar- og huggunargreinum, ásamt bænum og þakkargjörðum, í sálmum og söngvísum með ýmsum tónum samsett og skrifuð anno 1659." ("Історія страждання та смерті нашого Господа, Ісуса Христа, з особливим повчанням, нагадуванням та утішаючими статтями, з молитвами та хваліннями, в псалмах та піснях з різними нотатками, складена та написана в 1659 році). Кожен гімн має заголовок що відсилає до однієї з Страстей Христових, а також свою мелодію виконання.

В 1651 році його призначили священником в Сойрбаїр, де він служив до самої смерті від прокази в 1674 році.