Гатльґрімур П'єтурссон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гатльґрімур П'єтурссон

Гатльґрімур П'єтурссон (ісландською: Hallgrímur Pétursson; 1614, Гоуляр, Ісландія – † 27 жовтня, 1674, Сойрбаїр, Ісландія) один з найвідоміших поетів Ісландії, був лютеранським священиком в Квальнескірк'я та у Сойрбаїрі на узбережжях фйорду Квалфйордур.

Ісландські лютеранські церкви Гатльґрімскірк'я (найбільша церква Ісландії) в Рейк'явіку - та Гатльґрімскірк'я в Сойрбаїрі названі в його честь.

Був одним з найвпливовіших пасторів протягом Ортодоксального Віку (1580-1713). З-за його внеску до лютеранських церковних гімнів, його часто називають ісландським Паулом Ґергардтом.

Його найвідомішим досягненням є Гімни Страждань Христових (Псалми Пасій Христа), збірник псалмоспівів, що повинні співатися по одному на робочий день, протягом 9 тижнів Великого посту перед Великднем, 50 загалом. Повна назва збірника "Historia pínunnar og dauðans Drottins vors Jesú Kristí, með hennar sérlegustu lærdóms-, áminningar- og huggunargreinum, ásamt bænum og þakkargjörðum, í sálmum og söngvísum með ýmsum tónum samsett og skrifuð anno 1659." ("Історія страждання та смерті нашого Господа, Ісуса Христа, з особливим повчанням, нагадуванням та утішаючими статтями, з молитвами та хваліннями, в псалмах та піснях з різними нотатками, складена та написана в 1659 році). Кожен гімн має заголовок означаючий до якої частини Пасій Христа він стосується, і посилання до пісні щодо нього для співу.

В 1651 році його призначили священником в Сойрбаїр, де він служив до своєї смерті від прокази в 1674 році.