Генрі Гант

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Генрі Лоуренс Гант

Генрі Лоуренс Гант (англ. Henry Gantt, 1861 - 23 листопада 1919) американський інженер-механік і консультант з управління, широко відомий як розробник діаграми Ганта, соратник «батька наукового менеджменту» Фредеріка Тейлора. Гант вивчав менеджмент на прикладі будування кораблів під час Першої світової війни і запропонував свою діаграму, що складається з відрізків (завдань) і крапок (завершальних завдань, або віх), як засіб для представлення тривалості і послідовності завдань у проекті[1].

Діаграма Ганта, розроблена Генрі Гантом в 1910-х роках, застосовувалась на великих інфраструктурних проектах і до сьогодні залишатись важливим інструментом управління проектами.

Біографія[ред.ред. код]

Генрі Гант народився в Калверт (округ Меріленд), закінчив школу в 1878 році, навчався в Технологічному інституті Стівенса в Нью-Джерсі.

Перш ніж стати інженером-механіком працював викладачем. У 1887 році він приєднався до Фредеріка Тейлора в застосуванні наукових принципів управління на підприємствах, де вони працювали до 1893 року. В 1901 році розробив першу преміальну систему оплати дострокових і якісно виконаних виробничих завдань. З її впровадженням на ряді підприємств продуктивність праці зросла більш ніж удвічі[2]. У своїй пізнішій кар'єрі як консультант з питань управління, після винаходу діаграми Ганта, він також розробив системи оплати праці і додаткові методи вимірювання ефективності праці.

У 1916 році, під впливом Торстейна Веблена, Гант створив асоціацію, яка намагалась застосовувати критерії ефективності промислового виробництва в політичному процесі.

Гант запатентував більше десятка винаходів, читав лекції в університетах, розробив оригінальні методики преміальної оплати, склав карти-схеми для виробничого планування (так звані Гант-схеми), а також зробив внесок у розробку теорії лідерства.

Діаграма Ганта

Публікації[ред.ред. код]

Він мав понад 150 публікацій, в тому числі книги:

  • «Праця, заробітна плата та дохід» (1910),
  • «Промислове керівництво" (1916),
  • «Організація праці» (1919).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Большая Энциклопедия Нефти Газа // График - гант (рос.)
  2. Гант, Генри (рос.)