Георгій Касторіотис

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Георгій Касторіотис
Народився
Касторія
Діяльність дипломат

Георгій Касторіотис (грец. Γεώργιος Καστοριώτης або Καστριώτης, рум. Gheorghe Castriotul) — грек, був дипломатом Волощіни під час правління Костянтіна Бринковяну[1]. Був послом Костянтіна Бринковяну до гетьмана України Івана Мазепи в Батурині.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився в західно-македонському місті Касторія, Османська імперія. Він оселився у Волощині, при дворі Костянтіна Бринковяну (1704—1706). Він був відправлений послом до двору царя Петра Першого в Москві між 1697 і 1703 роками. У той самий період він був послом Костянтіна Бринковяну у гетьмана України Івана Мазепи в Батурині.

Повернувшись у Волощину, він отримує будинок у Бухаресті від Бринковяна. Касторіотис підтримував листування з Федором Головіним, а після його смерті в 1706 році, з його наступником Гаврилом Головкіним. У 1710 році більше місяця він був послом Бринковяна в Яссах при дворі нового правителя Молдови Ніколаоса Маврокордатоса.

У 1705 році Кастріотис заснував у рідному місті Музевікі Школу священного письменства[2]. Для утримання цієї школи Касторіотис поклав у банк Венеції у 1708 році 13 тис. дукатів. Він також дарує гроші Єрусалимському патріархату.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Cernovodeanu, Paul (1995). Note și comentarii. У Cantemir, Dimitrie. Scurtă povestire despre stârpirea familiilor lui Brâncoveanu și a Cantacuzinilor. București: Editura Minerva. с. 40. 
  2. Παρανίκας, Ματθαίος (1867). Σχεδίασμα περί της εν τω ελληνικώ έθνει καταστάσεως των γραμμάτων από αλώσεως μέχρι των αρχών της ενεστώσης (ΙΘ) εκατονταετηρίδος. εν Κωνσταντινοπόλει: εκ του τυπογραφείου Α. Κορομηλά. с. 53. Процитовано 20 април 2016.