Герб Хуста

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Герб Хуста
Hust gerb.png
Деталі
Носій Хуст

Герб Ху́ста — офіційний геральдичний символ міста Хуста Закарпатської області.

Історія герба і опис[ред.ред. код]

Герб Австрійського періоду[ред.ред. код]

Герб Хуста уживаний з ХVІІ ст. являв собою дві покладені навхрест стріли. На реконструкції герба з кінця ХІХ ст. у синьому полі подані золоті стріли, півмісяць і дві шестипроменеві зірки.

Герб Радянського періоду[ред.ред. код]

Затверджений 13 жовтня 1987 року рішенням сесії міської ради. Являв собою щит, на червоному полі зелена гора, на якій розташовані золотий замок і золота звивиста дорога, що йде до нього і виходить з лазурового кола. У коло вписана срібна квітка з червоною серединою. Лазурова глава обтяжена срібним написом з назвою міста. У лазуровій хвилястій базі — срібні хвилі.

Силует Замкової гори з руїнами замка — знак Карпатських гір. Квітка дикоростучого вузьколистого нарциса символізує унікальну реліктову долину нарцисів, що знаходиться біля міста. Край символізує гірські річки Тиса і Ріки, що протікають біля міста. Контури елементів і щита виділені золотими лініями.

Сучасний герб[ред.ред. код]

У сучасному гербі міста поєднано герби австрійського і радянського періодів. Сучасний герб являє собою щит на синьому полі якого дві срібні стріли перехрещені, срібний півмісяць і дві золоті шестипроменеві зірки, під якими розміщено золотий замок, у нижній частині якого посередині зображено коло з вписаною в нього срібною квіткою з червоною серединою, яка символізує долину нарцисів, що знаходиться біля міста. Вгорі на синій планці срібний напис з назвою міста — «ХУСТ». У синій хвилястій основі — срібні хвилі які символізують річки Тиса і Ріки.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]