Говорун Дмитро Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Говорун Дмитро Миколайович
Народився 18 травня 1950(1950-05-18) (68 років)
Діяльність біофізик
Alma mater радіофізичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Заклад Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Науковий ступінь доктор біологічних наук
Член НАН України
Нагороди
Орден «Знак Пошани»

Говорун Дмитро Миколайович (нар. 18 травня 1950) — український вчений у галузі молекулярної біофізики, член-кореспондент Національної академії наук України (з 2006 року), кандидат фізико-математичних наук (1987), доктор біологічних наук (2000)[1], професор (з 2004 року).

Біографія[ред. | ред. код]

У 1972 закінчив з відзнакою Київський державний університет імені Т. Г. Шевченка за спеціальністю «радіофізика (нелінійна оптика)».

Трудову діяльність розпочав після закінчення аспірантури у 1976 році як молодший науковий співробітник університету. З 1987 працював в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України на посаді старшого наукового співробітника, потім завідувача відділу молекулярної та квантової біофізики. З 2003 року — заступник директора Інституту з наукової роботи.

Читає курс лекцій у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Є заступником головного редактора наукового журналу «Biopolymers and Cell»[2] та членом редакційної колегії журналу «Ukrainica Bioorganica Acta»[3].

Наукові інтереси[ред. | ред. код]

Основна галузь наукових інтересів — квантова біологія. Науковий напрям — пошук універсальних фізико-хімічних підвалин специфічності взаємодії між компонентами нуклеопротеїдних комплексів та встановлення ролі прототоропної таутомерії нуклеїнових кислот і перенесення протону в елементарних актах білково-нуклеїнового та нуклеїново-нуклеїнового впізнавання[4]. Під керівництвом професора було виконано 6 кандидатських дисертацій.

Звання та нагороди[ред. | ред. код]

Нагороджений Грамотою Верховної Ради України (2003), нагрудним знаком «Изобретатель СССР», «Відмінник освіти України», «Знак Пошани». Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2008), лауреат премії НАН України ім. С. М. Гершензона (2008). Почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» (Указ Президента України № 331/2012 від 18 травня 2012 року).

У 2016 році нагороджений премією Scopus Awards Ukraine в номінації «Найкращий колектив вчених, який досяг значних наукових результатів без західних колаборацій» (разом з ученицею О. О. Броварець)[5][6].

Наукові праці[ред. | ред. код]

Більше 320 наукових робіт, серед них 46 авторських свідоцтв на винаходи та патентів.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]