Говорун Дмитро Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Говорун Дмитро Миколайович
Народився 18 травня 1950(1950-05-18) (67 років)
Alma mater Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Науковий ступінь доктор біологічних наук
Нагороди
Орден «Знак Пошани»

Говорун Дмитро Миколайович (нар. 18 травня 1950) — український вчений у галузі молекулярної біофізики, член-кореспондент Національної академії наук України (з 2006 року), кандидат фізико-математичних наук (1987), доктор біологічних наук (2000)[1], професор (з 2004 року).

Біографія[ред.ред. код]

У 1972 закінчив з відзнакою Київський державний університет імені Т. Г. Шевченка за спеціальністю «радіофізика (нелінійна оптика)».

Трудову діяльність розпочав після закінчення аспірантури у 1976 році як молодший науковий співробітник університету. З 1987 працював в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України на посаді старшого наукового співробітника, потім завідувача відділу молекулярної та квантової біофізики. З 2003 року — заступник директора Інституту з наукової роботи.

Читає курс лекцій у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Є заступником головного редактора наукового журналу «Biopolymers and Cell»[2] та членом редакційної колегії журналу «Ukrainica Bioorganica Acta»[3].

Наукові інтереси[ред.ред. код]

Основна галузь наукових інтересів — квантова біологія. Науковий напрям — пошук універсальних фізико-хімічних підвалин специфічності взаємодії між компонентами нуклеопротеїдних комплексів та встановлення ролі прототоропної таутомерії нуклеїнових кислот і перенесення протону в елементарних актах білково-нуклеїнового та нуклеїново-нуклеїнового впізнавання[4]. Під керівництвом професора було виконано 6 кандидатських дисертацій.

Звання та нагороди[ред.ред. код]

Нагороджений Грамотою Верховної Ради України (2003), нагрудним знаком «Изобретатель СССР», «Відмінник освіти України», «Знак Пошани». Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2008), лауреат премії НАН України ім. С. М. Гершензона (2008). Почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» (Указ Президента України № 331/2012 від 18 травня 2012 року).

У 2016 році нагороджений премією Scopus Awards Ukraine в номінації «Найкращий колектив вчених, який досяг значних наукових результатів без західних колаборацій» (разом з ученицею О. О. Броварець)[5][6].

Наукові праці[ред.ред. код]

Більше 320 наукових робіт, серед них 46 авторських свідоцтв на винаходи та патентів.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Науковці України Це незавершена стаття про українського науковця.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.