Гран-прі Саудівської Аравії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гран-прі Саудівської Аравії — майбутній етап чемпіонату світу Формули-1, який відбудеться в 2021 році в Саудівській Аравії, в місті Джидда. Етап повинен стати повністю нічним, другим в історії Формули-1 після Гран-прі Сінгапуру.

Історія[ред. | ред. код]

У серпні 2019 року було оприлюднено плани будівництва постійного автоспортивного комплексу в місті-парку Кіддія, в 45 км від Ер-Ріяда, столиці країни. Трасу повинна будувати компанія «Test and Training International», яку очолює колишній гонщик Формули 1 Александр Вюрц. За планами, довжина траси повинна скласти 7 км (більше, ніж Спа-Франкоршам), також траса буде з перепадом висот через місцевий рельєф. Перша черга міста-парку повинна бути готова до 2022 року, строк будівництва траси невідомий.

У жовтні 2020 року було оприлюднено попередній календар на сезон 2021, в якому фігурує гран-прі Саудівської Аравії на міській трасі в Джидді, яку спроектував Герман Тільке. Пізніше етап повинен переїхати в Кіддію. Планується що контракт на проведення Гран-прі буде підписаний на 10 років.

Багатьма правозахистними організаціями, гран-прі був сприйнятий вкрай негативно через порушення прав людини у Саудівській Аравії. У країні збереглася смертна кара (відсікання голови, побиття камінням, розп'яття), які зазвичай проходять на майданах. Також суворі покарання за крадіжку — відсікання рук; поширена торгівля людьми, ущемляється свобода слова та права жінок. На думку Human Rights Watch ця подія — спроба відвернути увагу від порушень прав людини. Сама ж Формула-1 у відповідь на звинувачення заявила, що «ми ясно виклали нашу позицію з прав людини та інших питань всім нашим партнерам і приймаючим країнам, які зобов'язуються поважати права людини при організації та проведенні своїх заходів»[1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Richards, Giles (2020-11-05). Human rights groups urge driver action over F1 race in Saudi Arabia. The Guardian. 0261-3077. Процитовано 2020-12-23.