Grexit

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Грексіт)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Grexit, або Грексіт (штучне словоутворення від англ. Greece, Греція + англ. Exit, вихід) — потенційний вихід Греції з Єврозони, в першу чергу, через некероване зростання державного боргу.

Термін вперше запропонував аналітик Citigroup Віллем Буйтер 6 лютого 2012 року. Прихильники Grexit'у стверджують, що вихід з Єврозони і повернення драхми могли би різко збільшити експорт, оживити туризм і сприятливо вплинути на економіку країни в цілому, перешкоджаючи дорогому імпорту. Противники стверджують, що ці заходи лише ускладнять становище грецького народу, приведуть до суспільних безладів, дестабілізації, завдадуть шкоди репутації Єврозони і запустять ланцюгову реакцію виходу з неї інших країн.

27 січня 2015 року через два дні після дострокових виборів до Грецького парламенту Алексіс Ципрас, лідер «Коаліції радикальних лівих», сформував новий уряд. Він призначив Яніса Варуфакіса міністром фінансів, і з тих пір ймовірність «Грексіта» в найближчому майбутньому широко обговорювалася.

30 червня 2015 року Греція допустила технічний дефолт, не перевівши Міжнародному валютному фонду транш у розмірі 1,54 млрд євро в рамках погашення заборгованості[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Виноски[ред. | ред. код]