Алексіс Ципрас

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Алексіс Ципрас
Алексіс Ципрас

Час на посаді:
26 січня 2015 — 20 серпня 2015
Попередник Антоніс Самарас
Наступник Василіка Тану-Христофілу (в.о.)

Народився 28 липня 1974(1974-07-28) (41 рік)
Афіни
Громадянство Греція Греція
Політична партія СІРІЗА,
раніше КПГ
Професія інженер-будівельник, міський планувальник
Релігія атеїст

Але́ксіс Ци́прас (грец. Αλέξης Τσίπρας, *28 липня 1974, Афіни) — грецький політик, лівий популіст[1][2], лідер Ліво-радикальної коаліції Греції. Прем'єр-міністр Греції з 26 січня2015 року, після відставки 20 серпня в.о. прем'єр-міністра.

Урядова каоліція СІРІЗА на чолі з Ципрасом прийшла до влади на хвилі радикальних гасел про відмову від фінансової допомоги з боку ЄС, також відмову від повернення ЄС попередніх кредитів та відмову від економічних та соціальних реформ, боротьби з корупцією, на яких наполягав ЄС і під які і давав багатомільярдні кредити. Одночасно деякі міністри уряду вели переговори з Путіним про вихід з Єврозони та отримання кредиту від РФ. Після того. як в липні-серпні 2015 стало зрозуміло, що це неможливо, Ципрас під тиском об'єктивних обставин був змушений відмовитися від своїх гасел[Джерело?], прийняв програму європейської допомоги та черговий кредит в розмірі €86 млрд, одночасно подавши у відставку 20 серпня 2015.

Біографічні відомості[ред.ред. код]

Закінчив середню школу у столичному районі Абелокіпі. Освіту здобув в Афінському технічному університеті, за фахом інженер-будівельник. Навчався в аспірантурі по темі міського та регіонального планування, працював інженером у будівельній галузі. Зі студентських років брав активну участь у громадському житті та студентському русі радикального коаліційної лівого руху «Сінаспізмос» — СІН.

У 1999 році він був обраний секретарем Союзу молоді СІН. Як секретар Коаліції молоді СІН брав активну участь у процесі формування грецької соціального форуму і протестів міжнародного руху проти неоліберальної глобалізації.

4-та конференція «СІН» у грудні 2004 року обрала Ципраса членом Центрального комітету, а потім секретарем партії. На 5-му Конгресі «СІН» у лютому 2008 р. Алексіс Ципрас обраний головою партії. 6 червня 2010 року Алексіс Ципрас переобраний головою партії, набравши на свою підтримку 785 з 1 038 голосів[3].

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • В день прийняття присяги, у понеділок 27 січня 2015, Ципрас зустрівся з російським послом в Афінах[4].
  • Алексіс Ціпрас принципово не носить краватку. Він обіцяв зав'язати її у разі вирішення боргових проблем Греції. Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер навіть пожартував з цього приводу, запропонувавши Ціпрасу віддати свою краватку під час саміту «Східне партнерство», що проходив 21-22 травня 2015 у Ризі.[5]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]