Гриценко Володимир Ілліч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гриценко Володимир Ілліч
Народився 23 травня 1937(1937-05-23)
Іпатово, Північно-Кавказький край, РРФСР, СРСР
Помер 8 жовтня 2023(2023-10-08) (86 років)
Київ, Україна
Країна  СРСР
 Україна
Діяльність науковець
Alma mater Ростовський державний університет шляхів сполученняd
Галузь кібернетика
Заклад Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України
Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій і систем НАН України та МОН України
Кибернетика и вычислительная техника
Посада головний редактор
Науковий ступінь кандидат технічних наук
Нагороди Орден Трудового Червоного Прапора Орден «Знак Пошани»
Орден «За заслуги» ІІ ступеня
Орден «За заслуги» ІІ ступеня
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Заслужений діяч науки і техніки України Державна премія СРСРДержавна премія України в галузі науки і техніки Державна премія України в галузі науки і техніки Почесна Грамота Президії Верховної Ради України

Володи́мир Іллі́ч Грице́нко (23 травня 1937, Іпатово, Орджонікідзевський край — 8 жовтня 2023, Київ) — український вчений, знавець технічної кібернетики, професор. 1977 — лауреат Державної премії УРСР, 1982 — Державної премії СРСР, 1997 — лауреат Державної премії України. Нагороджений орденами «Знак Пошани», Трудового Червоного Прапора, орденом «За заслуги» третього ступеня, Почесною грамотою Верховної Ради України, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент НАНУ.

Життєпис[ред. | ред. код]

З 1960 року працював в Інституті кібернетики НАН України. В 1969—1977 роках — вчений секретар, з 1977 працював заступником директора по науковій роботі.

З 1997 року — директор Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем.

Його авторству належать ґрунтовні роботи щодо економіко-математичних моделей і біоекомедицини; інформатики, інформаційних технологій та систем; комп'ютерних технологій навчання.

Розвивав загальну теорію інтелектуальних інформаційних технологій та можливості її застосування в багатообіцяючих мережах обробки інформації. Працював над створенням високодинамічних комп'ютерно-телекомунікаційних середовищ, інтелектуальних комп'ютерних мереж нового покоління та по питанню багатомовності в кібернетичному просторі.

Багато робіт його та творчого колективу впроваджуються на підприємствах та в організаціях Києва.

Керував низкою робіт, виконуваних за державними та міжнародними науково-технічними програмами.

Є автором понад 400 наукових праць, з них 19 монографій, зареєстрованих 11 авторських свідоцтв. Як педагог підготував 15 кандидатів наук.

Входив до складу Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, був членом Консультативної ради по питаннях інформатизації при Верховній Раді України, в складі Національного комітету з інформатики при Президії НАН України.

З 1998 року працював заступником головного редактора, а з 2012 року — головним редактором журналу Кибернетика и вычислительная техника.

Працював до останніх днів життя — за місяць до смерті взяв участь в урочистому засіданні вчених рад Відділення інформатики НАН України та Кібернетичного центру НАН України, присвяченому 100-річчю від дня народження Віктора Глушкова[1]. Помер на 87-му році життя 8 жовтня 2023 року[2]. Похований на Байковому кладовищі (ділянка № 49а).

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]