Гусятинський районний краєзнавчий музей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гусятинський районний комунальний краєзнавчий музей Pictogram infobox palace.png
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування вул. Тернопільська, 5, смт. Гусятин, Тернопільська обл.
Засновано 1979 рік
Фонд 16 тисяч

Гусятинський районний комунальний краєзнавчий музей — районний комунальний краєзнавчий музей у смт Гусятині Тернопільської області; зібрання матеріалів з історії, культури та персоналій Густина і Гусятинщини.

Музей розташований за адресою: Україна, вул. Тернопільська, 5, смт. Гусятин, Тернопільська обл., телефон 03557-219-32.

Історія: становлення і сучасність[ред. | ред. код]

Від 1979 року експозиція розміщувалася у колишній синагозі (пам'ятник архітектури 17 ст.). У 2006 році розпочато переобладнання музейної експозиції в іншому приміщенні.

Фонди і експозиція музею[ред. | ред. код]

В основному і науково-допоміжному фондах музею зберігаються понад 16 тисяч експонатів — унікальні колекції викопних решток кісток мамонта й динотерія, кам'яні та бронзові знаряддя праці, гончарні вироби, старовинна вишивка тощо.

Музей організовує науково-дослідну, науково- просвітницьку, фондову, експозиційну та виставкову роботу.

Експозиція городища — святилища Богит, яке входило в «Збруцький культовий центр», що оформлена в приміщенні малого експозиційного залу музею у вересні — жовтні 2009 року, — стала візитівкою краю і дуже цікавим об'єктом для потоку туристів. Святилище є пам'яткою археології національного значення (охоронний номер 2249).

У складі музею три відділи: природи, археології, історії. Спеціальні стенди розкривають особливості природи Гусятинського краю, його досягнення в економіці. Демонструються унікальні колекції : викопні рештки кісток мамонта, кам'яні та бронзові знаряддя праці, гончарні вироби тощо.

Джерела і посилання[ред. | ред. код]