Гілл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гілл
Династія Геракліди
Батько Геракл
Мати Деяніра
Брати/сестри Макарія, Glenusd і Ctesippusd
Діти Клеодайd і Evaechmed

Гілл (дав.-гр. Ύλλος) — очільник навали на Стародавню Грецію «варварських» племен з півночі, що відбулося за пізньої мікенської доби (так зване «іллірійське вторгнення»). Гілл називав себе сином Геракла і Деяніри[1] та вимагав повернути «спадок батька». Ім'я може свідчити саме про іллірійське походження Гілла — племена гіллів і пізніше мешкали саме в Іллірії[2]. Можливе також ототожнення з Гераклом якогось з іллірійських богів або ж міфологічних персонажів. За легендами, ім'я дружини Гілла — Іола.

За афінськими переказами певний час переховувався в в цьому місті, під захистом Тесея, але це може бути пізнішою екстраполяцією.

Міфи називають Гілла переможцем мікенського царя Еврістея[3] (хоча про здобуття самих Мікен не згадують). Із згадок в інших переказах можна зрозуміти, що приведені Гіллом племена майже повністю захопили Пелопоннес[4]. Проте же за рік після загарбання Пелопонесу серед прибульців почала ширитися якась смертельна хвороба, яку легенди іменують чумою. Нажахані загарбники поквапилися залишити завойовані землі і повернулися на північ[5].

За кілька років Гілл спробував напасти вдруге, але цього разу на Істмійському перешійку, що відділяв Пелопонес від решти Греції, іллірійців зустріло об'єднане ахейське військо. Гілла викликав на двобій і вбив тегейський цар Ехем[6].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Гесіод. Перелік жінок, фр.25
  2. Wilamowitz-Moellendorff U. Hellenistische Dichtung in der Zeit des Kallimachos, 2 Bde, Berlin, 1924, c.177
  3. Діодор Сицилійський. Історична бібліотека IV 57, 6
  4. Псевдо-Аполлодор. Міфологічна бібліотека, II, 8, 1-2
  5. Мустафін О. Золоте руно. Історія, заплутана в міфах. Х., 2019, с.91
  6. Павсаній. Опис Еллади, I 41, 2; VIII 5, 1; 45, 3

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]