Далекобійник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Водій-далекобійник на своєму робочому місці

Фурник (синонім далекобійник) (англ. long haul truck driver) — просторічна назва професії водіїв великовантажних автомобілів, що перевозять вантажі на далекі відстані. Оскільки водій проводить багато часу свого життя за кермом в особливих умовах шляху, ця професія у всьому світі породила специфічну субкультуру.

На дальніх трасах водії часто змушені працювати парами - з напарником-дублером[1]. Для відпочинку водія кабіна, як правило, має житловий відсік обладнаний ліжком. Великі американські «траки» часто мають позаду кабіни цілу кімнату - так званий «альков».

Історично ця професія та її субкультура розвинулася в таких країнах як США, Канада, Австралія; потім поширилася на Європу і інший світ. В таких країнах, як наприклад Болівія, Непал, Індія, Бангладеш, Пакистан, Афганістан — ця професія пов'язана з високим ризиком для життя з огляду на технічний стан автомобілів та низьку якість високогірних (і не тільки високогірних) доріг, традиційно анархічний стиль водіння, відсутність розмітки (в тому числі осьових ліній) і, відповідно, великою кількістю падіння вантажівок у прірви і лобових зіткнень з летальним результатом для водіїв. У північній Канаді та на Алясці водіям доводиться працювати в екстремальних умовах полярної ночі, техніка зазнає випробування екстремально низьких температур. Взимку водії використовують «льодові шляхи» — замерзлі русла річок та озер (англ. ice road, рос. зимник). Навесні, під час відлиги, коли лід тоншає, ці шляхи стають небезпечними. Багато техніки гине на подібних «зимниках», прокладених по замерзлих болотах та тундрі в російському Сибіру.

Відомі особи

[ред. | ред. код]

У культурі

[ред. | ред. код]

Завдяки Голівуду в кіно існує цілий жанр - «Trucking Movies»

Відеоігри

[ред. | ред. код]

Галерея

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. UA.Pages: «Далекобійник — це круто!». Архів оригіналу за 24 вересня 2017. Процитовано 14 травня 2015.

Посилання

[ред. | ред. код]