Данієль Карассо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Даніель Карассо)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Данієль Карассо (англ. Daniel Carasso; 19052009) — сефардський підприємець, засновник і згодом почесний президент компанії Danone, за іменем якої був названий йогурт, що став всесвітньо відомим.

Біографія[ред. | ред. код]

Данієль Карассо народився в Салоніках (тоді Османська імперія) в 1905 році[1]. Під час Балканської війни родина перебралася до Каталонії в Іспанії. Його батько, Ісаак Карассо, після Першої світової війни зайнявся продажем йогуртів, які він отримував з паризького Пастерівського інституту. У 1919 році в Барселоні він зареєстрував фірму, яку назвав Danone. Каталонською Danon є зменшувальною формою імені Данієль, але Ісаак був вимушений додати до неї зайву букву «е», щоб обійти заборону властей на реєстрацію як торгові марки власних імен.

У 1929 році Данієль, що вивчав у Франції комерцію, заснував Паризьке товариство з виробництва йогуртів Danone.

Під час Другої світової війни компанія була переведена до Нью-Йорка, де отримала американізоване найменування Dannon Milk Products Inc.

У 1958 році штаб-квартира снів знову переїхала до Європи, до Парижа. Тоді Каррассо передав керівництво американським підрозділом до рук Джо Метцера, який працював з ним з 1943 року, з вказівкою знайти для підприємства відповідного покупця.

У 1959 році Dannon Milk Products Inc. була продана компанії Beatrice Foods. Протягом 1960-х років Beatrice здійснила просування бренду на захід, збільшивши виробничі потужності придбанням фабрики в Огайо і Техасі.

Поки компанія Dannon розвивалася і розширювалася в США, Данієль Карассо і Danone покоряли Європу. Danone об'єдналася з компанією Gervais (лідером на французькому ринку сирів) і групою BSN (значним скляним об'єднанням, яке почало працювати на ринку продуктів харчування).

У 1973 році компанія BSN Gervais Danone стала одним з найбільших харчових об'єднань у світі з присутністю в 30-ти країнах світу. Своє лідерство компанія утримує досі і не збирається ослабляти позиції.

Данієль Карассо до останнього часу брав активну участь в діяльності компанії і, зокрема, відвідав святкові заходи, присвячені 90-річчю бренду Danone, які пройшли на початку 2009 року в Іспанії і Франції.

Помер 18 травня 2009 року.

Виноски[ред. | ред. код]

  1. Grimes, William (May 20, 2009). Daniel Carasso, a Pioneer of Yogurt, Dies at 103. The New York Times. Процитовано May 21, 2009. 

Посилання[ред. | ред. код]