Дейв Арнесон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Dave Arneson.png

Дейв Арнесон (англ. David Arneson; 1 жовтня 1947 - 7 квітня 2009) — один з творців настільної гри Dungeons & Dragons, піонер рольових комп'ютерних ігор.

Біографічні відомості[ред.ред. код]

Рольова гра Dungeons & Dragons була розроблена Гері Гайгексом (Gary Gygax) і Дейвом Арнесоном у 1974 на основі літературних фентезі-всесвітів і стратегічних настільних ігор. Гра відома перелусім своїми багатогранними кубиками, що виконують роль всемогутнього випадку. В іншому гравців абсолютно вільні у своїх діях в рамках обставин, які пропонує ведучий (гейм-майстр). Саме завдяки Dungeons&Dragons ми сьогодні маємо великий набір настільних і комп'ютерних рольових ігор.

Зустріч з Гері Гайгексом сталася в 1969 році. Друзів об'єднувала пристрасть до розіграшу історичних битв за допомогою мініатюрних солдатиків. Їхнім першим спільним творінням став набір правил для морських битв під назвою Don't Give Up the Ship!. Ця та інші стратегічні ігри лягли в основу Dungeons & Dragons, коли Дейв Арнесон запропонував управляти не арміями, а одним-єдиним персонажем.

Згодом друзі посварилися, і їхні дороги розійшлися. У 1979 році Дейв Арнесон подав позов на Гері Гайгекса за використання його ідей в нових настільних іграх. Справу вдалося вирішити полюбовно, але стосунки залишилися напруженими.

Дейв Арнесон віддав перевагу роботі у великій корпорації долю незалежної ігросоздателя. У 1984 році він був включений в Зал слави Академії пригодницьких ігор. В останні роки Дейв Арнесон викладав гейм-дизайн в університеті «На всіх вітрилах» (Вінтер-Парк, штат Флорида).

Dungeons & Dragons[ред.ред. код]

Перша відеоігрові адаптація D&D під назвою dnd побачила світ на платформі PLATO в 1975 році — всього через рік після виходу в світ першого настільного набору. Перша гра для ПК — Pool of Radiance — була випущена в 1988-му. Найсвіжішою на сьогодні відеогрою за мотивами D&D є Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir (2008).

Компанія Wizards of the Coast, якій належать права на ігри із серії Dungeons & Dragons, стверджує, що саме Дейв Арнесон розробив основи сучасних рольових ігор: гравець виконує роль героя, герой отримує досвід, виконуючи різні завдання, і вдосконалює свої навички. Ще одна важлива особливість справжніх РПГ, теж придумана Дейвом Арнесоном, полягає в тому, що герой отримує очки досвіду не тільки вбиваючи монстрів, але і виявляючи свою індивідуальність тим або іншим чином (вкрасти, умовити тощо).

Попередником D&D стала розроблена Дейвом Арнесоном гра Blackmoor, яку зазвичай вважають не першою ролевою грою, але першим ігровим ролевим модулем.

Посилання[ред.ред. код]