Деринджер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пістолет системи Philadelphia Deringer, з якого Дж. Бут застрелив президента Лінкольна. Виготовлений особисто Генрі Дерінджером.
Класичний двуствольный «деринджер» (Bond Arms)

«Де́ринджер» (англ. derringer) — клас пістолетів найпростішої конструкції, як правило, кишенькового розміру. Назва походить від прізвища відомого американського зброяра XIX століття Генрі Дерінджера. Широко застосовувався як зброя самооборони.

Філадельфійський деринджер[ред. | ред. код]

У 1806 році Генрі Дерінджер відкрив у Філадельфії збройне підприємство. Спочатку фабрика виготовляла кременеві пістолети та гвинтівки, а трохи пізніше приступила до випуску капсульных гвинтівок для американської армії.

Величезну популярність підприємство Дерінджера отримало завдяки тому, що випустило маленький пістолет. Зброя була однозарядною, мала капсульний замок і, як правило, була великого калібру. Пістолет отримав назву англ. Philadelphia Deringer.

Завдяки компактності, надійності і невисокій ціні пістолет став дуже затребуваним як зброя самооборони.

З такого пістолета калібру 0.44" (11,2 мм) актор Джон Бут вбив президента США Авраама Лінкольна.

В даний час термін «деринджер» став використовуватися для позначення будь-якого несамозарядного компактного пістолета.

Ремінгтон-Деринджер[ред. | ред. код]

Пістолет Ремінгтон-Дабл-Деринджер (англ. Remington Double Derringer) був розроблений колишнім стоматологом Вільямом Елліотом (англ. William H. Elliot). Пістолет призначався для цілей самооборони і використовував патрони кільцевого запалення 0.41 калібру.

Ремінгтон Дабл Деринджер складається з рамки і двох розташованих у вертикальній площині стволів, з'єднаних в єдиний блок. Шарнір, на якому закріплені стволи, розташований у верхній частині рамки. Запірний важіль розміщений з правого боку зброї і при повороті блокує нижній виступ ствольного блоку. Курок пістолета відкритого типу. Положення бойка змінюється за рахунок спеціального механізму, завдяки чому останній почергово завдає удару по капсулю спочатку одного ствола, а потім іншого.

Елліот уклав договір з фірмою Ремінгтона (E. Remington and Sons) на виготовлення свого пістолета. Саме з цієї причини і з'явилася назва зброї.

Пістолет Ремінгтон-Дабл-Деринджер залежно від року випуску виготовлявся у трьох основних різновидах, які відрізняються особливостями конструкції та маркуванням.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]