Джон Гоуп Франклін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
John Hope Franklin.png

Джон Гоуп Франклін (англ. John Hope Franklin; * 2 січня 1915 - † 25 березня 2009) — відомий американський історик і борець за права негритянського населення, піонер афроамериканских досліджень в історичній науці.

Найвідоміша праця Франкліна, "Від рабства до свободи: історія афроамериканців", був видана в 1947 році і досі вважається найгрунтовнішим оглядом історії американських негрів. У 1995 році Франклін був нагороджений Президентською медаллю свободи — вищою цивільною нагородою США. У 2006 році він отримав престижну історичну премію Клюге.

Крім історичних досліджень, Франклін брав активну участь в суспільному русі за права чорної меншини. Разом з Тергудом Маршаллом (en:Thurgood Marshall), що пізніше став першим чорношкірим членом Верховного суду, Франклін в 1950-х роках працював над справою "Браун проти Ради з освіти", що привело до заборони сегрегації в державних середніх школах.

В період адміністрації Білл Клінтона Франклін став керівником програми "Одна Америка" (One America Initiative), направленої на розвиток відносин між расовими групами в США.