Джон Неш (архітектор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Джон Неш

Джон Неш (John Nash; *1752, Лондон, Британська імперія — †13 травня 1835, там же) — британський архітектор, яскравий представник британського ампіру (т.зв. «регентський стиль»).

Біографія[ред.ред. код]

Джон Неш народився в Лондоні в родині слюсаря.

Банкетна зала Павільйону в Брайтоні (з альбому Джона Неша)

Навчався архітектурі в Роберта Тейлора. Завершивши курс навчання, перебрався до Уельса, де зайнявся підприємництвом, однак у 1783 році зазнав банкрутства. Після цього повернувся до справи будівничого. По декількох роках зведення заміських садиб у 1792 році повернувся до Лондона.

У 1811 році Джон Неш отримав від принця-регента (у майбутньому король Георг IV) доручення розробити план забудови місцевості, що згодом отримала назву Мерілбон-парк.

Складений Нешем план було реалізовано до 1818 року. Цей проект, зокрема, включає в себе планування і забудову Ріджент-стріт, Ріджентс-парку і прилеглих кварталів.

Ставши придворним архітектором, Неш спроектував у подальшому велику кількість споруд і будівель. Так, за його проектами створені Сент-Джеймс-Парк, комплекс Трафальгарської площі, театр Геймаркет, Мармурова арка тощо. У 181522 роках Неш перебудував у східному (індо-сарацинському) стилі Королівський павільйон у Брайтоні. Джон Неш також керував реконструкцією Букінгемського палацу, після якої він став резиденцією британської королівської родини.

Посилання[ред.ред. код]