Друга республіка Вермонт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Друга республіка Вермонт

англ. Second Vermont Republic (SVR)
Країна США США
Голова партії Томас Нейлор
Засновник Томас Нейлор
Дата заснування 2003
Штаб-квартира місто Шарлот, Вермонт
Ідеологія сепаратизм, мирна боротьба за незалежність штату Вермонт
Офіційний сайт vermontrepublic.org

Друга республіка Вермонт (англ. Second Vermont Republic (SVR)) — це група, яка існує в штаті Вермонт і бореться за повернення незалежності Республіки Вермонт (1777-1791), будучи прикладом сецесіонізму в США. Група представляє себе як спільноту мирних громадян, а також науковий центр, що «протистоїть тиранії корпоративної Америки і тиранії уряду США. Метою групи є мирне повернення штату Вермонт початкового статусу незалежної республіки Вермонт»[1]. В якості моделі для своєї державності рух бачить такі країни, як Норвегія, Данія, Фінляндія, Швеція, Швейцарія.

Організація була заснована в 2003 році Томасом Нейлором[2] (1936-2012), колишнім професором економіки Дюкського ніверситету, який опублікував в тому ж році книгу «Маніфест Вермонта».[3]

З часу свого створення прихильники групи в основному виступають за підтримку місцевого фермерства, місцевого виробництва та малого бізнесу штату Вермонт, проводячи акції на захист і підтримку власних виробників товарів і послуг. Учасники групи також виступають за застосування принципів прямої демократії і передачу більшості повноважень на рівень місцевого самоврядування.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Second Vermont Republic website main page
  2. John Curran, In Vermont, nascent secession movement gains traction, Boston Globe, June 3, 2007. Шаблон:Webarchive:помилка: Перевірте аргументи |url= value. Порожньо.
  3. Thomas H. Naylor, The Vermont Manifesto, Xlibris Corporation, October 7, 2003.