Діскаверер-3

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Діскаверер-3
Agena-A Discoverer.jpg
Аджена-А разом з Діскаверером
Основні параметри
Повна назва Діскаверер-3
COSPAR ID DISCOV3
Тип апарата орбітальний, розвідувальний
Штучний супутник Землі
Обертів 0
Дата запуску 3 червня 1959, 20:09 UTC
Ракета-носій Тор-Аджена-А
Космодром Ванденберг, СК 75-3-4
Технічні параметри
Маса 743 кг
Розміри довжина 5,85 м, діаметр 1,5 м
Джерела живлення нікель-кадмієві акумулятори

Діскаверер-3 — американський прототип розвідувального супутника серії KH-1 (англ. Key Hole — замкова шпарина), що запускались за програмою Корона. Космічний апарат не мав фотокамери. Невдала спроба запуску.

Опис[ред. | ред. код]

Апарат у формі циліндра було змонтовано у верхній частині ступеня Аджена-А, тому бувають розбіжності в масі і розмірах — іноді супутником вважають увесь ступінь. Довжина Аджени-А разом з супутником становила 5,85 м, діаметр 1,5 м. Загальна маса ступеня з супутником після відокремлення другого ступеня разом з паливом становила приблизно 3800 кг. Без палива апарат важив 743 кг, з них 111 кг — маса приладів і 88 кг маса спускної капсули. Апарат мав 97 приладів для відстеження параметрів польоту, живлення забезпечували нікель-кадмієві акумулятори. Апарат мав передавач телеметричних даних і радіомаяк для відстеження траєкторії. 15 каналів телеметрії мали використовуватись для передачі параметрів, отриманих під час польоту, зокрема 28 про зовнішнє середовище, 34 про траєкторію і управління, 18 про роботу другого ступеня, 9 про спускну капсулу. Орієнтація апарата мала здійснюватись газовими двигунами на азоті.

Капсула діаметром 84 см довжиною 69 см мала парашут, випробувальну систему життєзабезпечення, вимірювачі інтенсивності і складу космічних променів для перевірки можливого впливу на плівку майбутніх фотоапаратів, радіомаяк. Капсулу мав упіймати спеціально обладнаний літак під час спуску на парашуті, у випадку невдачі капсула могла недовго плавати на поверхні океану, після чого тонула, щоб уникнути потрапляння секретного вмісту до ворожих рук.

Запуск[ред. | ред. код]

3 червня 1959-го року о 20:09 UTC ракетою-носієм Тор-Аджена-А з бази Ванденберг було запущено Діскаверер-3. Після вмикання двигуна другого ступеня з апаратом було втрачено зв'язок.

Джерела[ред. | ред. код]