Електронна черга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Електро́нна че́рга - це програмно-апаратний комплекс, що дозволяє формалізувати та оптимізувати управління потоком відвідувачів в комерційному та публічному секторах. Це модуль запису на прийом електронної приймальні on-line. Дозволяє позбавитися від живих черг під кабінетами спеціалістів і дати можливість відвідувачам спланувати час відвідування установи.

Громадяни можуть записуватися на прийом за допомогою інформаційного ресурсу (інтернет-сайту) або у телефонному режимі. Це безумовно зручно для кожного.

Призначення[ред.ред. код]

Електронні системи управління потоками відвідувачів допомагають змінити і покращити якість обслуговування. В випадку необхідності дозволяють організувати запис відвідувачів на прийом по часу та даті. Системи електронної черги дозволяють на основі отриманих даних в процесі роботи оптимізувати обслуговування або розробити нові методики. Також з’являється можливість на основі отриманих даних в процесі роботи вносити коректив. Результатом застосування електронних черг є покращення загального клімату обслуговування і більш високий коефіцієнт роботи персоналу[1] (рос.).

Система електронної черги відрізняється від систем «виклику клієнта» тим, що дозволяє ввести гнучкий алгоритм керування потоком клієнтів, вести облік та статистику роботи операторів і інтенсивності потоку, що дозволяє ефективно планувати навантаження на операторів, а також використання інформаційного табло для показу рекламної інформації. Окрім цього, в системі передбачені функції керування налаштуванням системи і її виконавчими модулями. Даний тип систем можна віднести до on-line систем, які працюють і керуються в реальному часі.

Сфери застосування "електронної черги":
  • для прийому громадян у державних установах;
  • при обслуговуванні у банках і страхових компаніях;
  • для прийому в закладах освіти (наприклад, при подачі документів до вишах), напр. е-черга у дитсадок, до ЗАГСу
  • при обслуговуванні в медичних закладах;
  • для прийому в комерційних структурах, що працюють з масовим обслуговуванням громадян (наприклад, оператори телекомунікаційних послуг);
  • для продажу транспортних квитків, — системи бронювання,
Процедура запису через Інтернет Процедура запису по телефону
Вхід до "Особистого кабінету" Співробітник вносить мінімальну інформацію про особу
Вибір питання Вибрає дату та час прийому
Вибір фахівця
Короткий опис питання
Отримання підтвердження про запис

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Система керування потоками відвідувачів — Необхідність застосування систем управління потоками відвідувачів на підприємствах, які мають справу з потоком клієнтів

Джерела[ред.ред. код]

  1. Байко О.Т. Система організації електронної приймальні. Курсова робота. Львів: 2013