Жлобологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Жлобологія»
Жлобологія.jpeg
Автор колектив авторів
Ілюстрації Іван Семесюк
Дизайн обкладинки Павло Жарко
Країна Україна
Мова Українська
Тема Іронічна есеїстика
Жанр Публіцистика
Видавництво Наш Формат
Видано 2013
Сторінок 286
ISBN 978-966-1568-82-1

Жлобологія — книга-альманах, в яку увійшли 33 есе сучасних українських культурних діячів, що представляють різні сфери громадського, культурного, навіть політичного життя і вбачають у «жлобстві» соціальну проблему. Книга вийшла друком видавництві мистецької агенції «Наш Формат» у 2013 році. Автор та куратор проекту Антін Мухарський. Упорядник, автор Передмови й літературний редактор видання — літературна критикеса й журналістка Інна Корнелюк. В оформленні книги також взяли участь художники Павло Жарко, Стас Волязловський, Владислав Шерешевський. Видання було репрезентовано на Львівському форумі Видавців у 2013 році, в книгарні «Є» у 2013 році, в рамках проекту українського арт-простору Art Kyiv Contemporary 2013 році, Євромайдані біля «Мистецького Барбакану» та на вході в колишню резиденцію екс-президента України в Межигір'ї.

Автори[ред. | ред. код]

Серед авторів «Жлобології»: Юрій Андрухович, Володимир Бебешко, Сергій Васильєв, Юрій Винничук, Ґустав Водічка, Стас Волязловський, Дмитро Горбачов, Едуард Димшиц, Олесь Доній, Володимир Єшкілєв, Сергій Жадан, Богдан Жолдак, Олексій Залевський, Юрій Іздрик, Євген Карась, Владислав Кириченко, Олександра Коваль, Орест Лютий, Іван Малкович, Олекса Манн, Віктор Марущенко, Лесь Подерев'янський, Олег Покальчук, Влада Ралко, Арсен Савадов, Іван Семесюк, Олег Сидор-Гібелинда, Кузьма Скрябін, Олександр Соловйов, Антон Соломуха, Олексій Титаренко, Василь Цаголов, Стас Волязловський та багато інших відомих постатей сучасного українського мистецтва і культури.

Ця книга розрахована на широке коло читачів: поціновувачів сучасного мистецтва, студентів і викладачів, громадських діячів, політиків, коуч-тренерів, художників, письменників і галеристів, фалеристів, адвентистів сьомого дня, дипломатів, рекламістів, телепродюсерів, зірок шоу-бізнесу та спорту, філологів, філософів, філантропів, антропологів та інших «богемних виродків», які «відірвались від народу».

Формат[ред. | ред. код]

Видання існує у вигляді двох друкованих версій: каталог-альманах та книга. Для каталогу було використано якісний глянцевий папір, розміри набагато перевищують стандартні книжкові і, на відміну від чорно-білих ілюстрацій книги, каталог містить кольорові малюнки. Саме яскраві багатомовні малюнки українських художників допомагають читачеві осмислити сказане в текстах, поглиблюють і деталізують рефлексії й афоризми авторів.

«Жлобологія» — це не тільки альбом, де зібрано зображення й тексти. Це підсумок проекту, який тривав кілька років. Перша «жлобська» виставка відбулася в київській галереї «Арт-фокстрот» 2009 року. Вона мала назву «Україна наша». Саме там вперше було показано портрети українських зірок (Павла Зіброва, Софії Ротару, Наталії Могилевської, Михайла Поплавського та інших) у «жлобському» антуражі. Пізніше були ще кілька виставок — у «Я-галереї» Павла Гудімова, на Гогольфесті, Art Kyiv Contemporary та Музеї сучасного мистецтва. Відтоді жлоб-арт набув популярності: роботи художників-жлобістів не лише з'явилися на футболках та обкладинках журналів. На них звернули увагу й мистецтвознавці. Поняття стає широко і часто вживаним, ним починають послуговуватися люди, які у публічному мовленні ніколи не вдалися б до такого означення. Характерним є висловлювання лідера гурту «Мандри» Сергія Фоменка в інтерв'ю щодо Євромайдану: «цей Майдан — це Майдан проти жлобів».

«Жлобство, як на мене, — додає один з авторів та ілюстраторів видання, художник Олекса Манн, — давно набуло ознак такої собі сучасної „релігії“. Як і кожен релігійний культ, це — система світогляду та світосприйняття. Жлоб створює новий світ, де можуть бути огидно змішані всі стилі і зруйновані всі пропорції, починаючи з архітектури 30-поверхових ларьків і закінчуючи антикрилом на жигулях. Це він — створив жалюгідні Майдани, прикрашені позолоченими диспропорційними бабами, та офісні центри, облицьовані туалетною плиткою. Це він — створює телебачення і рекламу, від якої вивертає навіть жлобів, настільки це нудно, нав'язливо й одноманітно».

Відгуки в українських ЗМІ[ред. | ред. код]

  1. Газета по-українськи: На Форумі видавців презентували альманах «Жлобологія»
  2. Газета «День»«Жлобологія»: культурний спротив
  3. Інтернет-портал «Читомо»: Жлобологія. Польові дослідження українського жлобства
  4. Незалежне інформаційно-аналітичне видання УРА-Информ: " Все жлобы: В свет вышел альманах «Жлобология»
  5. Канал ТВІ: Антін Мухарський презентував на Форумі видавців «Жлобологію»
  6. Українська Правда: "Портрет Вадима Тітушка увійде в антологію українського «жлобства»
  7. Фотослужба агентства УНІАН: «На Форумі видавців у Львові телеведучий Антін Мухарський представив свій новий альманах „Жлобологія“»
  8. News Oboz: На Форуме издателей прошла презентация альманаха «Жлобология»
  9. Літакцент: «Жлобологія»

Примітки[ред. | ред. код]

Автор та куратор проекту Антін Мухарський.

Мистецько-культурологічне видання «Жлобологія». Перше офіційне відео.

Див. також[ред. | ред. код]