Зала слави UFC

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Зала слави UFC (англ. UFC Hall of Fame) — умовна категорія, до якої відноситься група осіб, чий внесок в історію Абсолютного бійцівського чемпіонату (англ. UFC) є особливим або винятковим. Занесення імені персони до Зали слави UFC є особливою честю у світі змішаних бойових мистецтв.

Станом на травень 2010 року до Зали слави UFC включені імена одинадцяти особистостей (в порядку включення): Хойса Ґрейсі, Кена Шемрока, Дена Северна, Ренді Кутюра, Марка Колмена, Чака Ліделла, Чарльза Льюїса, Метта Х'юза, Тіто Ортіса, Форреста Гріффіна та Стефана Боннара.

Попри те, що критерії значимості внеску членів Зали слави не оголошувались адміністрацією UFC, незалежна спортивна преса піддавала критиці занесення до списку деяких не вельми видатних спортсменів, зокрема Гріффіна та ще більшою мірою — Боннара.[1][2]

Зала слави UFC[ред. | ред. код]

Бразилія Ройс Ґрейсі[ред. | ред. код]

Статистика
Перший бій 12 листопада 1993
Останній бій 2 червня 2007
Всього боїв 19
Перемог 14
Поразок 2
Нічиїх 3

Бразильський спортсмен, спеціаліст зі змішаних бойових мистецтв загалом і бразильського дзюдзюцу зокрема. Чемпіон 1-го, 2-го і 4-го турнірів UFC. Своєю участю у турнірних змаганнях на початку існування UFC докорінно змінив суспільні уявлення про техніку і методику проведення боїв змішаного стилю. Популяризував бразильське дзюдзюцу як самостійний вид боротьби і дзюдзюцу Ґрейсі як її стиль.

США Кен Шемрок[ред. | ред. код]

Статистика
Перший бій 21 вересня 1993
Останній бій 25 листопада 2010
Всього боїв 45
Перемог 28
Поразок 15
Нічиїх 2

Американський спортсмен, ветеран змішаних бойових мистецтв, титулований реслер. Інтернаціональний чемпіон з реслінгу за версією WWF. Чемпіон світу з панкратіону за версією Pancrase. Чемпіон світу зі змішаних єдиноборств за версією WMMAA. Брав участь у найперших турнірних змаганнях UFC, вигравав головні бої турнірів (т.з. супербої) проти видатних бійців того часу.

США Ден Северн[ред. | ред. код]

Статистика
Перший бій 16 грудня 1994
Останній бій 28 квітня 2012
Всього боїв 127
Перемог 101
Поразок 19
Нічиїх 7

Американський спортсмен, ветеран змішаних єдиноборств, професійний борець. Один із найстарших діючих бійців в змішаних бойових мистецтвах. Віце-чемпіон 4-го турніру UFC, чемпіон 5-го турніру UFC, чемпіон турніру «Ultimate Ultimate 1995». Золотий медаліст кубку Канади із вільної боротьби. Чемпіон з реслінгу за версією NWA.

США Ренді Кутюр[ред. | ред. код]

Статистика
Перший бій 30 травня 1997
Останній бій 30 квітня 2011
Всього боїв 30
Перемог 19
Поразок 11

Американський спортсмен, професійний борець, спеціаліст зі змішаних бойових мистецтв, актор, культурний діяч. Чотириразовий чемпіон США із греко-римської боротьби. П’ятиразовий чемпіон світу зі змішаних бойових мистецтв за версією UFC: двічі у напівважкій і тричі у важкій ваговій категорії. Чемпіон 13-го турніру UFC. Абсолютний рекордсмен за кількістю титулів (5), кількістю титульних боїв (15), єдиний спортсмен, який володів чемпіонськими поясами і в напівважкій і в важкій ваговій категорії, найстарший чемпіон в історії UFC (45 років).

США Марк Колмен[ред. | ред. код]

Статистика
Перший бій 12 липня 1996
Останній бій 6 лютого 2010
Всього боїв 26
Перемог 16
Поразок 10

Американський спортсмен, професійний борець, спеціаліст зі змішаних бойових мистецтв. Колишній член олімпійської збірної США з вільної боротьби. Віце-чемпіон світу з вільної боротьби у важкій ваговій категорії за версією FILA. Переможець першого Гран-прі PRIDE. Чемпіон 10-го і 11-го турнірів UFC, перший чемпіон світу зі змішаних бойових мистецтв у важкій ваговій категорії в історії UFC.

США Чак Ліделл[ред. | ред. код]

Статистика
Перший бій 15 травня 1998
Останній бій 12 червня 2010
Всього боїв 29
Перемог 21
Поразок 8

Американський спортсмен. Чемпіон світу зі змішаних бойових мистецтв у напівважкій ваговій категорії за версією UFC. Ветеран Абсолютного бійцівського чемпіонату і один із найпотужніших нокаутерів в його історії. Докладав зусиль до популяризації змішаних єдиноборств в суспільстві.

США Чарльз Льюїс[ред. | ред. код]

Американський бізнесмен і промоутер, ведучий телешоу. Власник компанії «Tapout», що займалася виробництвом спортивного спорядження для змішаних єдиноборств. Популяризував змішані бойові мистецтва в суспільстві, вів тематичні передачі і телешоу. Перший і єдиний не спортсмен у Залі слави UFC. Включений посмертно.

США Метт Х'юз[ред. | ред. код]

Статистика
Перший бій 1 січня 1998
Останній бій 24 вересня 2011
Всього боїв 54
Перемог 45
Поразок 9

Американський спортсмен. Дворазовий чемпіон світу зі змішаних бойових мистецтв у напівсередній ваговій категорії за версією UFC. Найбільш домінуючий чемпіон в історії UFC.[9] На момент включення до Зали слави Х'юзу належав рекорд за кількістю перемог в UFC — 18.

США Тіто Ортіс[ред. | ред. код]

Статистика
Перший бій 30 травня 1997
Останній бій 7 липня 2012
Всього боїв 28
Перемог 17
Поразок 11

Американський спортсмен мексиканського походження. Чемпіон світу зі змішаних бойових мистецтв у напівважкій ваговій категорії за версією UFC. На момент включення до Зали слави Ортісу належав рекорд за кількістю боїв та сумарною тривалістю боїв, проведених в октагоні UFC. Свій чемпіонський титул Тіто Ортіс захищав 5 разів, і володів ним понад 3 роки, що також було рекордом.

США Форрест Гріффін[ред. | ред. код]

Статистика
Перший бій 27 жовтня 2001
Останній бій 7 липня 2012
Всього боїв 26
Перемог 19
Поразок 7

Американський спортсмен. Чемпіон світу зі змішаних бойових мистецтв у напівважкій ваговій категорії за версією UFC. Переможець першого сезону реаліті-шоу «Абсолютний боєць». Учасник дилогії боїв «Гріффін — Боннар», перший бій якої прийнято вважати таким, що змінив історію UFC, привернувши широкі кола глядачів до турнірів чемпіонату.

США Стефан Боннар[ред. | ред. код]

Статистика
Перший бій 10 листопада 2001
Останній бій 13 жовтня 2012
Всього боїв 23
Перемог 15
Поразок 8

Американський спортсмен. Призер першого сезону реаліті-шоу «Абсолютний боєць». До Зали слави включений як учасник дилогії боїв «Гріффін — Боннар», перший бій якої прийнято вважати таким, що змінив історію UFC, привернувши широкі кола глядачів до турнірів чемпіонату.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]