Замок Гоуп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Замок Гоуп (Блейні).

Замок Гоуп (англ. - Hope Castle, Blayney Castle) – замок Блейні, замок Надії – один із замків Ірландії, розташований в графстві Монахан, біля міста Кастлблейні. Нинішня споруда замку Гоуп збудована в XVIII столітті. Протягом віків замок змінив багатьох власників і використовувався з різною метою: був приватною резиденцією, військовою казармою, шпиталем, монастирем. У ХХ столітті замок був перероблений в готель. Нині замок закинутий і стоїть пусткою.

Історія замку Гоуп (Блейні)[ред. | ред. код]

Земля, на якій був побудований замок Блейні належала Едварду Блейні. Цю землі він отримав у власність в 1607 році, після остаточного завоювання Ірландії Англією. Він був солдатом англійської армії, мав валійське походження, отримав в нагороду за службу землі Балліналурган та Макно, збудував кам’яний замок Блейні. Навколо цього замку виросло місто Кастлблейні. Він отримав титул барона Блейні в 1621 році. Рід Блейні володів цими землями та замком до 1830 року. В часи правління замком ІІ барона Блейні в 1641 році спалахнуло повстання за незалежність Ірландії. Замок захопили повстанці під проводом Х’ю Мак Патріка Дув Мак Магона. Барон намагався втекти, але він і його дружина і діти були захоплені в полон повстанцями.

VII барон Блейні продав частину землі в 1723 році. Нинішній замок Блейні був збудований на місці старовинного замку Блейні. Його збудував ХІ барон Блейні – генерал-лейтенант британської армії, що володів цими землями у 1784 – 1834 роках. Новий замок був побудований в георгієвському стилі. Потім його перебудував ірландський архітектор Роберт Вудгейт у 1799 році.

У 1853 році Його Високоповажність Кедвалледер – ХІІ барон Блейні продав маєток Блейні багатому джентльмену – Генрі Томасу Гоупу. Він відремонтував замок, який до того часу прийшов у занепад. ХІІ барон Блейні був останнім лордом Блейні. Довгий час замок був власністю родини Гоуп – банкірів шотландсько-голландського походження, що були власниками фірми «Діаманти Гоуп». Замок стали називати замком Гоуп. Генріетта Адела Гоуп – дочка Генрі Томаса Гоупа одружилась з англійським герцогом – VI герцогом Ньюкастл, що успадкував замок. Герцог Ньюкастл носив під час укладання шлюбу в 1661 році титул графа Лінкольна, потім він успадкував титул VI герцога Ньюкастл-Андер-Лейн. З 1900 по 1904 рік замок Гоуп був резиденцією фельдмаршала – І герцога Коннахт та Стратерн – сина королеви Вікторії. На той час герцог командував британською армією в Ірландії. Родина Гоуп залишила замок в 1916 році. Після цього замок був казармою британської армії, в тому числі під час війни за незалежність Ірландії в 1919 – 1921 роках. У 1932 – 1937 роках в замку була лікарня графства Монахан. У 1942 році замок став монастирем ордена францисканців. Монастир був у замок до 1970 року. Потім замок став приватною власністю. Потім замок перейшов у власність Ради графства Монахан. Замок був орендований різними людьми, в тому числі місцевим бізнесменом Крісом Гареном. Замок був перебудований на готель. Готель був досить успішним, мав бар, ресторан, номери. У 2010 році в замку сталася пожежа – підозрюють підпал. У підпалі підозрюють групу місцевих підлітків. Замок був сильно пошкоджений, згоріли всі меблі.

Замок являє собою тьохповерховий будинок, перебудований в вікторіанському стилі. Замок має чисельні декоративні прикраси. Замок оточують парки та сади. Поруч є озеро, яке називають Чорний Острів.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Haren, Christopher. "Hope Castle-A Diamond in The Countryside". Retrieved 1 April 2013.
  • "Hope Castle - A Diamond in the Countryside". Hope Castle. Retrieved 12 August 2014.
  • "Castleblayney". Aura Internet Services. Retrieved 1 April 2013.
  • McArdle, Patsy (13 November 2010), "Fire Caused Extensive Damage to Hope Castle", The Northern Standard, retrieved 1 April 2013
  • McArdle, Patsy (13 November 2010), "Fire Caused Extensive Damage to Hope Castle", The Northern Standard, retrieved 1 April 2013
  • "Castleblayney". Aura Internet Services. Retrieved 1 April 2013.
  • "1799-Hope Castle, Castleblayney, Co. Monaghan". Archiseek. Retrieved 1 April 2013.
  • Haren, Christopher. "Hope Castle-A Diamond in The Countryside". Retrieved 1 April 2013.