Замок Шахенштайн (Штирія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шахенштайн
Schachenstein
Schachen2.jpg
Замок Шахенштайн

47°31′07″ пн. ш. 15°13′11″ сх. д. / 47.51861° пн. ш. 15.21972° сх. д. / 47.51861; 15.21972
Тип замок і руїни[1]
Статус спадщини Пам'ятка культурної спадщини захищена правом[d][1]
Країна

Австрія Австрія

Розташування Тьорл
Засновано 1464
Будівництво до 1479
Стан Руїни
Замок Шахенштайн (Штирія). Карта розташування: Австрія
Замок Шахенштайн (Штирія)
Замок Шахенштайн (Штирія) (Австрія)

Замок Шахенштайн у Вікісховищі?

Замок Шахенштайн (Штирія) (нім. Burg Schachenstein) стоїть в ярмарковому містечку Тьорл (нім. Thörl) округу Брук-Мюрццушлаг землі Штирія Австрії.

Історія[ред. | ред. код]

Шахенштайн був останнім замком у Штирії, спорудженим на вершині гори. Тут не було резиденції жодного володаря, командувач замку не мав підвладних слуг. Незважаючи на тривалу турецьку загрозу, повстання замок ні разу не захоплювали. В першу чергу замок використовувався для житла Абатством св. Ламбрехта. Він розміщувався у вузькому місці над торговою дорогою, де були укріплені ворота. Майже прямовисна з трьох сторін скеля робила його неприступним. Замок повинен був заблокувати дорогу в разі угорсько-турецького нападу, дати захист населенню.

Ще 1103 настоятель абацтва св. Ламбрехта Йоган Шахнер фон Ламбрехт хотів закласти літню резиденцію імператора, який однак бажав спорудити її на Шахенштайні. Будівництво розпочали лише 1471 р. Найдені пічні кахлі з гербом [Габсбурги[Габсбургів|]], здавалось, підтверджують наявність тут імператорських кімнат. Перший підписаний у замку документ походить з 22 червня 1478, а 22 квітня 1479 було освячено замкову каплицю, коли будівництво очевидно завершили. Замок декілька разів продавали у XVI ст., а через зрослу турецьку загрозу командир замку і зброяр Зебальд І фон Пьогель (нім. Sebald I von Pögel) 1526 його розбудував, встановивши фонтан[2]. Згодом укріплення замку посилювали 1630 і 1740 роках. невідомо, коли розпочався його занепад. На гравюрі 1681 Георга М. Фішера[3] він зображений без дахів, з потрісканими мурами. З кінця XVIII ст. він остаточно втратив своє значення, дахи і його вірогідно покинули всі мешканці. З 1950-х розпочались роботи по консервації мурів. Замок перебуває у приватній власності і використовується для різноманітних заходів, зокрема виступів групи реконструкторів-ландскнехтів "Schachensteine". проводяться незначні реставраційні роботи.

Замок. Худ. Й. Ф. Кайзер. 1830
Замок з північного-сходу

Джерела[ред. | ред. код]

  • Josef Riegler, Gemeinde Thörl (Hrsgb.): Geschichte der Gemeinde Thörl, Eigenverlag, Hausmannstätten/Graz 1994, ISBN 3-901202-10-2 (нім.)
  • Beiträge zur historischen Archäologie. Festschrift für Sabine Felgenhauer-Schmiedt zum 60. Geburtstag. Beiträge zur Mittelalterarchäologie Österreichs, Beiheft 6/2003, ÖGM, darin: Karl Friedl, Karin Kühtreiber: Ein spätmittelalterlicher Kachelofen von der Burgruine Schachenstein, Steiermark (нім.)

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]