Запорізька січ (фільм, 1911)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Запорізька січ Picto infobox cinema.png
Zaporozhskaya sechʹ film 1911.jpg
Жанр Історичний фільм
Режисер Данило Сахненко
Сценарист Данило Сахненко
У головних
ролях
Арнольд Кордюм
Оператор Данило Сахненко
Композитор Д. Стрижевський
Мова російська
Країна Flag of Russia.svg Російська імперія
Рік 1911

Запорізька січ — перший повнометражний фільм українського виробництва.

Поріг, імовірно Кодацький

Історія зйомок[ред. | ред. код]

В 1911 році новостворена в Катеринославську підприємцем Щитиніним та оператором і режисером Данилом Сахненко, кінокомпанія «Батьківщина» зняла свій перший повнометражний фільм — «Запорізька січ» або «Облога запорізька». Картина розповідала про героїчне минуле Запорозької Січі в ХVІІ столітті, про бойові подвиги запорізьких козаків і кошового Івана Сірка, що захищали Україну від татар і турків.

Фільм знімався за участі нащадків козаків на дніпровських порогах на історичних місцях колишньої Січі. Газети писали що в сценах фільму беруть участь понад 400 людей з гарматами та човнами.

Консультував знімальну групу історик Дмитро Яворницький. Спеціалено для фільму В. Стрижевським була написана музика. Декорації робив художник Є. Шпалик. Багато жителів Катеринослава добровільно збирали для зйомок одяг, побутове оздоблення, робили бутафорську зброю. Фільм вийшов у прокат у січні 1912 року.

Фільм Запорізька Січ створено у 1911—1912 роках працівниками першого в Україні акціонерного товариства «Южнорусское этнографическое акционерное общество Щукин, Сахненко и К».[1]

Дотепер фільм не зберігся. Було знайдено лише чотири кадри з цього фільму. На думку деяких істориків кіно, фільм можливо зберігся і знаходиться у Французькій Синематеці.[2]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]