Зірка-Ідо (символ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор мови Ідо

Зірка Ідо — символ мови Ідо . Це шестикутна зірка, вершини якої означають шість мов, з яких було стврорено мову Ідо: англійську, французьку, німецьку, іспанську, італійську та російську мови. Також вершини символізують 6 континентів: Азію, Америку, Африку, Європу, Австралію та Океанію.

Спочатку емблема була шестикутною білою зіркою на синьому фоні. Ця зірка складалася з двох рівносторонніх трикутників, рівних, концентричних та обернених. Багато виступило проти шестикутної зірки, бо був схожий на релігійний символ євреїв . Інакше вважалося густим і грубим. З цієї причини зірка була злегка модифікована, надаючи їй більш гострі вершини та більш елегантну форму.

Але цю зірку також критикували. Було сказано, що це занадто проста фігура, зовсім не характерна, як п'ятикутна зелена зірка есперантистів, що це знаки різних компаній, багатьох товариств, і що її використовують особливо американці. За рік шукали більш підходящу фігуру, і серед проєктів найбільш помітною була фігура, придумана віце-секретарем Академії Ідо Полом де Янко . Насправді вона унікальна і має перевагу бути зареєстрованою та захищеною міжнародними законами про авторські права.