Калашов Захарій Князевич

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Захарій Князевич Калашов
Захарий Князевич Калашов
Прізвисько Шакро Молодий
Народився 20 березня 1953(1953-03-20) (68 років)
Тбілісі, Грузинська РСР СРСР
Країна Flag of Georgia.svg Грузія
Flag of Russia.svg Росія
Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Національність Єзиди
Діяльність Кримінальний авторитет
Знання мов російська
Титул Злодій в законі
Конфесія Єзидизм

Заха́рій Кня́зевич Калашо́в (рос. Захарий Князевич Калашов;«Шакро Молодий» нар. 20 березня 1953(19530320), Тбілісі, Грузинська РСР, СРСР) — російський підприємець і кримінальний діяч. За національністю єзиди, який сповідує релігію Шарфадін. Злодій у законі. Широко відомий в кримінальних колах пострадянського простору під прізвиськом «Шакро Молодий». У Росії був тричі судимий. Злочинна діяльність Захарія Калашова тісно пов'язана з російською організованою злочинністю (ОЗУ). На нього було скоєно щонайменше десяти замахів.[1]

Біографія[ред. | ред. код]

Вважається, що Захарія Калашова «коронував» в 1971 році в Тбілісі «злодій в законі» Авдо Мірзоєв. Він відбув кілька тюремних термінів у 1971—1985 роках. Потім поїхав з Грузії і з 1989 року став жити в Москві. У 1990-ї Калашов познайомився зі «злодіями в законі» Асланом Усояном (Дід Хасан) і В'ячеславом Іваньковим (Япончик). Згодом став одним з найавторитетніших злодіїв у законі. Після більш десятка замахів, за якими, ймовірно, стояла Ізмайлівська ОЗУ, в 2003 році перебрався до Іспанії.

В Іспанії Калашов зайнявся «відмиванням грошей», отриманих від кримінального бізнесу в Росії і ряді інших країн. У червні 2005 року спецслужби Іспанії провели проти лідерів «російської мафії» операцію під кодовою назвою «Оса», в результаті якої були затримані кілька десятків людей. Захарію Калашову вдалося сховатися, він був затриманий тільки в травні 2006 року в Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ), після чого екстрадований до Іспанії. 1 червня 2006 року Захарій Калашов був засуджений іспанським судом в Мадриді до семи з половиною років позбавлення волі і штрафу в 20 млн євро. Його визнали винним в «відмиванні» незаконно отриманих коштів і створенні злочинного угруповання. Пізніше вирок іспанського суду було переглянуто на користь збільшення терміну (з 7,5 до 9 років).

Арешт Калашова спричинив суперечки в російській кримінальному середовищі щодо контролю над його бізнесом, що залишився без управління. Ці суперечки вилилися в кримінальну війну між Асланом Усояном і іншим кримінальним діячем — Таріелом Оніані, в ході якої в жовтні 2009 року загинув в тому числі і В'ячеслав Іваньков.

У 2010 році Грузія подала до мін'юсту Іспанії запит про видачу Захарія Калашова для кримінального переслідування. Там він був заочно засуджений до 18 років тюремного ув'язнення за викрадення кримінального «бухгалтера» Алекса Крейна, пов'язаного з московським гральним бізнесом, і організацію незаконного збройного формування (ст. 144 і 223 КК Грузії). Його майно в Грузії, в тому числі 62-кімнатний палац в Цхнеті, було конфісковано на користь держави. У 2011 році, після отримання згоди ОАЕ, іспанською владою було прийнято рішення про задоволення цього запиту. Тому на російський запит про передачу Калашова в Росію для подальшого відбування покарання іспанці відповіли відмовою. Однак Калашову було дозволено подати апеляцію до Верховного суду Іспанії проти екстрадиції. 27 жовтня 2014 суд вирішив, що він буде видворений у Росію, а не екстрадований до Грузії для відбування вироку. Причина цього остаточно не ясна, але однією з версій є допомога російських слідчих органів іспанській стороні в розкритті злочинного співтовариства в Іспанії.[2]

29 жовтня 2015 року Шакро Молодий повернувся в Росію після звільнення з в'язниці і після профілактичної бесіди з представниками міністерства внутрішніх справ був відпущений. Цій події були присвячені кілька пісень. Грузія добивалася його екстрадиції, але отримувала відмову на тій підставі, що у Калашова російське громадянство.

Після загибелі цілого ряду «авторитетів» уважався найбільш імовірною кандидатурою на пост неформального лідера організованої злочинності пострадянського простору.

У березні 2018 року Захарій Калашов, російський «злодій №1» та лідер злочинного світу РФ, отримав майже 10 років позбавлення волі за вимагання.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]